Prawicowy polityk zorganizował konkurs na najlepszą karykaturę Mahometa! I szybko go zakończył

Geert Wilders, prawicowy holenderski polityk zorganizował konkurs na najlepszą karykaturę Mahometa. Akcja zakończyła się po zaledwie kilku godzinach. 

Lider skrajnie prawicowej Partii Wolności ogłosił konkurs w sobotę wieczorem. "Wolność słowa musi przeważyć nad przemocą i fatwami" - napisał. 

56-latek zachęcił swoich czytelników na Twitterze do przesłania mu satyrycznych rysunków z Mahometem w roli głównej. Informacja o konkursie błyskawicznie obiegła światowe media. 

Zaledwie 4 godziny później Wilders ogłosił zakończenie konkursu:

"W ciągu 4 godzin od ogłoszenia, wiadomość została podana przez ANP, Reuters i inne agencje informacyjne i stał się światowym newsem. Wspomniano też o powodzie: fatwy pozostają bezkarne, a wolność wypowiedzi nie jest chroniona. Tchórzostwo zostało ujawnione. Misja zakończona sukcesem. Koniec konkursu" - oznajmił. Do wpisu dołączył zwycięską pracę, przedstawiającą zagniewanego mężczyznę z brodą. 

To nie pierwsza taka akcja Wildersa. W ubiegłym roku polityk próbował rozkręcić podobny konkurs, jednak ze względu na liczne groźby nie doszedł on do skutku. Kiedy informacja o jego zamiarach dotarła do Pakistanu, tamtejsza ludność w ramach protestu wyszła na ulice. Jakby tego było mało, w listopadzie 2018 roku holenderski sąd wysłał za kratki na 10 lat Pakistańczyka, który miał planować zamach na 56-letniego polityka. Opublikował on m.in. wpis na Facebooku,  w którym groził, że "wyśle Wildersa do piekła".  

(źródło)

 

 

SKOMENTUJ

5-3 =