Pracownicy Google uznali słowo RODZINA za... obraźliwe! O co tu chodzi?!

Czy słowo „RODZINA” można uznać za homofobiczne? Jedna z pracownic Google zaprotestowała przeciwko używaniu tego słowa...

Kobieta, według raportów i firmowych korespondencji (do których dotarł Daily Caller), miała wybiec z zebrania, na którym prezentowano produkty dla dzieci, a podczas którego użyto właśnie słowa "rodzina".

Po tym "proteście" w firmie wybuchła awantura.

Pracownica rozesłała wewnętrzną pocztą list, w którym miała napisać: "To obraźliwy sposób mówienia. Używanie zwrotu przyjazne dla rodziny w znaczeniu przyjazne dla dzieci dla mnie oznacza, że ty i twoi bliscy nie jesteście rodziną, o ile nie macie dzieci. Używanie słowa rodzina jako synonimu dla z dziećmi ma głębokie związki z homofobicznymi organizacjami. Nawet używanie zwrotu odpowiedni dla całej rodziny jest całkowicie niedopuszczalne. Ten zwrot ma zastosowanie tylko wtedy kiedy za rodzinę uznajemy dwoje dorosłych przeciwnej płci w romantycznym/seksualnym związku z co najmniej dwójką dzieci. Jeśli uważacie to za synonim zwrotu odpowiednie dla wszystkich, to przestańcie to robić, bo to co mówicie oznacza, że jest to odpowiedni [produkt] tylko dla tych, którzy żyją w rodzinach. Słowa rodzina używajcie do określania grupy kochających się ludzi, którzy żyją, bądź nie żyją razem i mogą być w rożnym wieku, bądź nie. Przestańcie więc mówić o dzieciach [w kontekście rodziny]. To obraźliwe, niewłaściwe, homofobiczne i złe".

Co ciekawe, list spotkał się ze wsparciem innych pracowników Google. W sprawę włączyła się nawet wiceprezes firmy, Pavni Diwanji, która dodała że "rodzina" to zwrot, który może niepokoić. Prosi, żeby pracownicy pomogli używać lepszych określeń i nauczyli firmę mówić w taki sposób, aby wszyscy czuli się równi.

W jakim kierunku rozwinie się sytuacja?

Pamiętajmy, że Google jest potężną firmą, która "rządzi" w sieci. Jeśli stanie się tolerancyjna dla takich właśnie sytuacji, ograniczy wtedy swoich użytkowników i ocenzuruje słowo "rodzina"...

Jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie?

 

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

1×4 =

Opinie użytkowników

Ewi 06.02.2019 Niech sie kobiecina idzie leczyć, albo weźmie za prace,
Jarek 04.02.2019 Błagam! Ktoś tu ma problemy z samym sobą!
Dan 04.02.2019 Zaloze sie ze tak naprawde kazdy jakby chcial znalazl by cos co go w jakis sposob obraza ale to juz jest jakas paranoja lub moze ludzki debilizm.
mallib 25.01.2019 Jest związek, małżeństwo, konkubinat, gospodarstwo domowe, ale rodzina dla mnie pojawia się wtedy kiedy są dzieci.
Henieck 25.01.2019 1984
Paweł 25.01.2019 To jest jakiś żart? Słowo rodzina jest obraźliwe? Czy pracownicy Google są aż takimi głupkami, czy o co chodzi?
Rafał 25.01.2019 Ja i moja rodzina jesteśmy przeciw takim głupim pomysłom
Kobieta z krwi, kości i założenia 25.01.2019 Zakładam, że ta baba, gender unknown, nie ma rodziny. Nie ma mamy, nie ma taty. Ot tak z powietrza się zrodziła. Jest tylko związkiem organicznym węgla, krzemu, żelaza i innych pierwiastków, które w magiczny sposób zmaterializowały się w człowieczą istotę.
Octopus 24.01.2019 Leczyć,leczyć leczyć i jeszcze raz leczyć!!!