Poruszająca historia: minister zdrowia pracował z Matką Teresą! Był ostatnim Polakiem, który spotkał świętą

To zdjęcie obiegło dziś internet! Okazuje się, że minister zdrowia, Łukasz Szumowski, po studiach z żoną Anną pracował w Kalkucie (Indie). Prawdopodobnie byli ostatnimi Polakami, którzy spotkali za życia Matkę Teresę. 

Jak dowiedzieliśmy się z profilu Prawa i Sprawiedliwości na Facebooku, para do Indii wyruszyła w 1997 roku. Państwo Szumowscy pracowali w "umieralni", czyli w pierwszym domu, który założyła Matka Teresa - późniejsza święta. 

Wielu zadaje sobie pytanie, jak doszło do spotkania pary Polaków z Matką Teresą?

Okazuje się, doszło do niego tuż po wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu, zaledwie na kilka dni przed śmiercią zakonnicy i na dzień przed wylotem pary do Polski. Jak później relacjonowali Państwo Szumowscy, Matka Teresa miała ich pytać o Polskę. "Jeżeli spotkanie z Matką Teresą jest tak niesamowite to jakie musi być spotkanie z Bogiem twarzą w twarz. Dosłownie nie do przeżycia" - podsumował przyszły minister zdrowia. 

Ta niesamowita historia po raz pierwszy została opowiedziana w 2004 roku w "Małym Gościu Niedzielnym". "Robiliśmy różne rzeczy. Mycie, karmienie, podawanie picia, a nawet różne drobne zabiegi medyczne. Nędza, niedożywienie, choroby i wszystko razem wzięte." - opowiadał Łukasz Szumowski. 

Po miesięcznym pobycie w Indiach para powróciła do Polski, gdzie po dwóch dniach dotarła do nich wiadomość o śmierci późniejszej świętej. Na pamiątkę postanowili zachować wpis ze słowami błogosławieństwa, który Matka Teresa zamieściła w książce medycznej, którą mieli przy sobie w trakcie spotkania. 

Łukasz Szumowski od 2018 roku pełni funkcję ministra zdrowia. Jest kardiologiem, a od 2016 roku profesorem nauk medycznych.

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

5-2 =