Polska wciągana w wojnę? Pierwsze sankcje dla naszego kraju, konflikt się zaognia...

Zbliżająca się konferencja w sprawie bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie, która odbędzie się w lutym w Warszawie już teraz przynosi Polsce konsekwencje.

Iran zdecydował o wstrzymaniu wydawania wiz dla Polaków. Teheran w ten sposób reaguje na zbliżającą się konferencję. Jak podaje Radio ZET, od środy Ambasada Iranu, mająca siedzibę w Polsce zaprzestała wydawania wiz turystycznych.

Podobnie może być z wizami lotniskowymi.

Do tej pory ani Irańska Ambasada oraz MSZ, ani polskie MSZ nie skomentowało tego oficjalnie.

"Teheran Times" przypomina, że w latach 1941-1943 Iran przyjął około 150 tys. uchodźców z Polski. "Wtedy polscy oficjele przekonywali, że gest Irańczyków wobec Polaków nie zostanie zapomniany. Irańczycy nie zapomną polskiej zdrady" - podkreśla.

W rozmowie ze stacją Fox, amerykański sekretarz stanu - Mike Pompeo w takich słowach określił zbliżającą się konferencję: "Zbierzemy razem kilkadziesiąt państw z całego świata. Będą się one koncentrować na stabilności, pokoju, wolności i bezpieczeństwie w regionie Bliskiego Wschodu, a ważnym elementem ma być zapewnienie, że Iran nie jest destabilizującym czynnikiem". 

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

5×5 =

Opinie użytkowników

Lol 19.01.2019 Irańczycy przyjęli? ;-) Chyba im Chomeini podręczniki historii spalił ;-)
Lech 17.01.2019 Po cholerę ciśniemy łapy między młotek a kowadło
Kris 17.01.2019 W latach 1941-1943 a od 1944r po dziś dzień Polacy nie rządzą Polską tylko ...
euhenio 17.01.2019 Gest przyjęcia polskich uchodźców nie był bezinteresowny. Chodziło o ochronę instalacji naftowych. Wtedy to Irańczycy postawili twarde warunki: na jednego zdolnego nosić broń mężczyznę mogły przypadać dwie inne osoby czyli kobiety lub dzieci.