Polityczna poprawność puka do bram dziecięcej wyobraźni. Pierwsza disneyowska postać LGBT

Niedługo na ekranach kin podziwiać będzie można pierwszy film animowany, skierowany do młodszych widzów, który porusza tematykę LGBT. Nowa produkcja nosić będzie tytuł „Naprzód”, a jej twórcy postanowili film wzbogacić o różnorodne akcenty. Oficer Specter będzie pierwszą homoseksualną postacią w historii wydawnictw Disney Pixar, które od lat bawią całe pokolenia dzieci i dorosłych.

„Naprzód” zagości w kinach już 6 marca. Reżyser filmu Dan Scalon chciał, aby animowany świat fantasty w bajce był nieco bardziej tożsamy z tym współczesnym. Odbiciem naszych czasów w tej historii ma być między innymi postać zabawnej, fioletowej policjantki, będącej lesbijką o bardzo męskim wyglądzie i nie do końca zidentyfikowanej płci.

Specter mieszkać ma ze swoją dziewczyną i wspólnie z nią wychowywać dzieci, w czasie kiedy nie pełni służby obywatelskiej. W filmie nie mamy okazji przyjrzeć się wprost lesbijskiej relacji pary. Zarówno partnerkę Spectry, jak i jej pociechy mali widzowie poznać będą mogli za sprawą opowiadań bohaterki.

Głosu animowanej lesbijce udzieli Lena Waithe, czyli amerykańska scenarzystka, producentka oraz aktorka, która również uosabia się z osobami LGBT. O nominacji do roli artystka poinformowała na swoim Instagramie, publikując wizerunek wyżej wymienionej bajkowej postaci na tle tęczy, która już dawno przestałą oznaczać zjawisko atmosferyczne, wskazujące dzieciom drogę do magicznego garnka pełnego złota.

Pixar Animation Studios to amerykańska wytwórnia filmów animowanych, która powstała w 1979 roku.

Źródło 1, 2, 3

Wyświetl ten post na Instagramie.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

9+4 =

Opinie użytkowników

Jan 27.02.2020 Świat się kończy.
Jan 27.02.2020 Świat się kończy, na dzien dzisiejszy już nic nie jest mnie w stanie zaskoczyć.Szkoda biednych dzieci na siłę wciska sie im ta chora skrzywiona gender ideologie.