Polacy PRZEMYCILI około 600 nielegalnych imigrantów! Znamy szczegóły

Funkcjonariusze CBŚP i Straży Granicznej zatrzymali czterech członków gangu, odpowiedzialnych za przemycanie cudzoziemców do Polski. Zdaniem śledczych, blisko 600 nielegalnych imigrantów z Północnej Afryki, Azji i Bliskiego Wschodu trafiło za ich pomocą do naszego kraju. Zatrzymanym grozi do pięciu lat więzienia.

Zatrzymani mieli m.in. wbrew prawu organizować obcokrajowcom dokumenty, pozwalające na ubieganie się o zezwolenie na pobyt czasowy i pracę, a także reprezentowali ich w postępowaniach administracyjnych. Zgodnie ze wstępnymi szacunkami, Polacy na tym procederze mogli się wzbogacić o ponad 900 tys. euro.

"W ostatnich dniach w Warszawie oraz jej najbliższej okolicy, ale także na północy Mazowsza policjanci CBŚP wspólnie ze Strażą Graniczną przeprowadzili działania, podczas których zatrzymano cztery osoby podejrzane m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, której członkowie ułatwiali legalizację pobytu cudzoziemcom na terenie Polski" - podała rzecznik prasowa CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz.

Ostatnie zatrzymania to część większej akcji, która trwa już od marca tego roku, kiedy zatrzymano innych członków tego samego gangu. "W sprawie występuje już 28 podejrzanych, którym łącznie przedstawiono 248 zarzutów. Wynikiem prowadzonego śledztwa jest także ustalenie i zabezpieczenie majątku należącego do podejrzanych w wysokości blisko 2 mln zł w postaci m.in. pieniędzy w różnej walucie, samochodów i nieruchomości" - poinformowała Prokuratura Krajowa.

(źródło)

SKOMENTUJ

9-1 =