Wielka Brytania: 25-latka odrzuciła islam. W akcie zemsty jej rodzina planowała "zabójstwo honorowe"! Teraz czeka ich ekstradycja

Międzynarodowe śledztwo w sprawie Afgańczyków, którzy planowali zamordować swoją 25-letnią krewną właśnie zaowocowało procesem sądowym. Mężczyźni zostaną poddani ekstradycji i skazani, ponieważ mieli w planie dokonać "honorowego mordu", w związku z porzuceniem przez kobietę wiary islamskiej.  

54-letni Mohammed Patman i 49-letni Darya Khan to pochodzący z Afganistanu mieszkańcy Wielkiej Brytanii. Mężczyźni od miesięcy pozostawali pod ścisłą obserwacją służb bezpieczeństwa aż do teraz, kiedy zostali zatrzymani przez Brytyjską National Crime Agency.

Policja interesowała się poczynaniami imigrantów w związku z planowanym przez nich międzynarodowym morderstwie honorowym. Afgańczycy chcieli pozbawić życia 25-letnią krewną, ponieważ kobieta postanowiła zrzec się wiary w Allaha.

Była muzułmanka wiodła spokojne życie rodzinne na terenie Austrii, gdzie wraz z małżonkiem prowadziła dobrze prosperującą firmę. Bardzo często podróżowała w sprawach służbowych na Słowację, gdzie według ustaleń śledczych dojść miało do ataku na życie 25-latki.

Na pierwszy trop, który stanowił zarzewie śledztwa, natrafiły słowackie służby, które w związku z zagrożeniem i ustaleniami postanowiły poprosić o pomoc brytyjskie organizacje. W trakcie obserwacji, podejrzani bez ogródek omawiali swój plan morderstwa przez telefon oraz za pomocą komunikatorów internetowych, dzięki czemu śledczy byli w stanie przewidzieć ich ruchy. Pod czujnym okiem władz Afgańczycy znajdowali się od października zeszłego roku, lecz dopiero teraz udało się zgromadzić przeciwko nim dowody niezbędne do zatrzymania i pozbawienia wolności.

W związku z międzynarodową współpracą służb wywiadowczych wszystkich zamieszanych w sprawę krajów, funkcjonariusze ustalili, że mężczyźni mieli zamiar śledzić ofiarę w celu dokonania zamachu na jej życie.

Aresztowani imigranci zostaną poddani ekstradycji i na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania mają być przetransportowani z Wielkiej Brytanii na Słowację, gdzie odbędzie się proces.

(źródło)

SKOMENTUJ

1×1 =
123 10.09.2019 Wreszcie cos dobrego.