PILNE: Zamknięto Ambasadę Izraela w Warszawie! Wiemy, co się stało...

W nocy z wtorku na środę działalność zawiesiła Ambasada Izraela w Warszawie. Taki sam los spotkał inne izraelskie placówki dyplomatyczne na całym świecie. Co się stało? 

Z oświadczenia opublikowanego na Facebooku wynika, że strajk ma związek z działaniami Ministerstwa Finansów Izraela.

Sprawę wyjaśniła sama Ambasada, publikując oświadczenie na Facebooku. Wynika z niego, że decyzja została podjęta w wyniku kontrowersyjnych działań izraelskiego Ministerstwa Finansów. Jak się okazuje, zostało naruszone porozumienie podpisane pomiędzy dyplomatami a Dyrektorem Generalnym Ministerstwa Finansów.

Nie wiadomo jak długo potrwa strajk. W czasie jego trwania Ambasada pozostanie zamknięta, nie będą również świadczone żadne usługi konsularne, a wejście na teren placówki ma zostać ograniczone.

Światło na sprawę rzuciły doniesienia Polsat News. Jak dowiedzieli się dziennikarze, dyplomaci są "niezadowoleni z niedostatecznego finansowania izraelskich placówek dyplomatycznych na świecie".

Dodatkowo Ministerstwo Finansów zapowiedziało, że zmusi wysłanników do zwrotu dziesiątek tysięcy dolarów, które wcześniej wypłacono im za poniesione wydatki (np. za transport czy organizacje wydarzeń w rezydencji ambasadora). Nowy system, który MF chce narzucić ma mieć moc wsteczną (!), a więc dyplomaci zostaliby zmuszeni do spłaty ogromnych "długów". 

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze...

(źródło)

SKOMENTUJ

8-1 =
Bez imienia jak oni 01.11.2019 Ci ludzie nigdy nie beda Miele dość to sa krwiopijcybez imienia jak oni