PILNE: Sąd zakazał dystrybucji "Gazety Polskiej" z naklejkami "Strefa wolna od LGBT". Cenzura?

Sąd Okręgowy w Warszawie na wniosek aktywisty LGBT Bartosza Staszewskiego zadecydował o zablokowaniu dystrybucji "Gazety Polskiej" wraz z wlepkami (numer z 24 lipca br.).

Decyzja zapadła w ramach zabezpieczenia powództwa - zdaniem sądu istnieje prawdopodobieństwo, iż postępowanie zakończy się na korzyść Staszewskiego. Sędzia Agnieszka Derejczyk jednocześnie wyznaczyła pełnomocnikom aktywisty dwutygodniowy termin na wniesienie pozwu przeciwko wydawcy "Gazety Polskiej" o naruszenie dóbr osobistych.

Z decyzją nie zgadza się redaktor naczelny tygodnika. "Nie mamy żadnego pisma potwierdzonego przez sąd. Gdyby to była prawda, mielibyśmy do czynienia z pierwszym tego typu przypadkiem cenzury w III RP" - powiedział Tomasz Sakiewicz w rozmowie z Onetem.

Sakiewicz przypomniał także, że na rynku ukazywały się już pisma szkalujące i poniżające katolików. "Nie wolno tylko nawoływać do krytyki ideologii LGBT, co jest najlepszym dowodem, że ideologia LGBT powoli wprowadza w Polsce ustrój neototalitarny" - dodał.

Tygodnik będzie mógł pozostać w dystrybucji, ale jedynie w wersji bez naklejek, które muszą bezzwłocznie zostać usunięte.

(źródło)

SKOMENTUJ

4×7 =
Slovak 27.07.2019 Vobec ma nejake LGBT nezaujimma…………...
Slovak 27.07.2019 Nepopieram LGBT...………….
Gonia 27.07.2019 Nie ma ideologii lgbt nie ma ideologii heterosejsualnej. Jest to nadużycie prowadzące do rozprzestrzeniania nienawisci
Polski patriota 26.07.2019 Kim wy jesteście. Nie chcę was widzieć i czytać. Pisiory