PILNE: Krwawy atak islamistów na siły pokojowe! Są ofiary śmiertelne...

W niedzielę, w północnej części Malii doszło do ataku islamistów.

Za pomocą pojazdów z zamontowanymi karabinami maszynowymi zaatakowali posterunki wojsk ONZ. Sekretarz generalny ONZ, Antonio Guterres poinformował, że dziesięciu żołnierzy zginęło, a 25 zostało rannych. Wszystkie ofiary pochodziły z Czadu. W przeprowadzonym ataku zginęło również trzech napastników, a jeden został złapany.

Według mauretańskiej agencji prasowej Alakhbar, do brutalnego ataku przyznała się organizacja terrorystyczna Al-Kaida Islamskiego Maghrebu [AQIM].

Co ciekawe, agencja Alakhbar często jest wykorzystywana przez islamistów do deklarowania swojej odpowiedzialności za ataki przeprowadzane w regionie Sahelu. AQIM przyznało, że do ataku na siedzibę wojsk ONZ doszło "w reakcji na niedzielną wizytę premiera Izraela Banjamina Netanjahu w Czadzie".

Czad jest jednym z państw zaangażowanych w walkę z dżihadystami Boko Haram oraz z Państwem Islamskim. Premier Izraela wraz z prezydentem Czadu ogłosili odnowienie stosunków dyplomatycznych pomiędzy swoimi krajami. Islamiści mogli poczuć się zagrożeni.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

5-4 =