PILNE: 10-latek uprowadzony przez Marokańczyka. Uruchomiono Child Alert

Trwają poszukiwania 10-letniego Ibrahima, który miał zostać porwany w Gdyni przez Marokańczyka. Policja ostrzega, że mężczyzna może być niebezpieczny i stanowić zagrożenie dla innych.

Poszukiwany chłopiec ma około 150 cm wzrostu, brązowe oczy i ciemnobrązowe włosy. W momencie porwania był ubrany w jeansy, pomarańczową kurtkę i białą bluzę z Kaczorem Donaldem. Miał na sobie czarne buty z odblaskami.

Jak podał w rozmowie z TVN24 podinspektor Adam Gruźlewski z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni, dziecko zostało porwane przez ojca. "Wczoraj koło godziny 21 na dzielnicy Obłuże w Gdyni mieliśmy porwanie rodzicielskie. Biologiczny ojciec dziecka przyjechał pod adres, w którym mieszka matka z dzieckiem, uderzył matkę i wciągnął dziecko do samochodu. W samochodzie był kierowca, nie wiemy kto. Auto oddaliło się" - poinformował. 

Mężczyzna na stale mieszkający w Belgii, miał się poruszać srebrnym kombi o początkowych nr rej. WN... Komenda Wojewódzka potwierdziła, że sąd pozbawił go praw rodzicielskich. 

W związku z porwaniem, uruchomiono Child Alert.  

WAŻNE: świadkowie zdarzenia, osoby, które widziały dziecko oraz wszyscy, którzy mają informacje na temat miejsca pobytu chłopca, proszeni są o kontakt pod numerem telefonu 995. Policjanci gwarantują anonimowość. 

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

6×3 =

Opinie użytkowników

Dominik 18.02.2020 Belgijska strona uważa że to matka bezprawnie wywiozła dziecko do Polski.