Państwo Islamskie ostrzega przed wjazdem do Europy! Wydano nową "dyrektywę szariatu"

Państwo Islamskie ostrzega swoich członków i zwolenników, by nie wjeżdżali do Europy z powodu panującej epidemii koronawirusa.

Informację o nowych "dyrektywach szariatu" podał brytyjski dziennik "The Times". Państwo Islamskie nakazuje zakrywanie ust w czasie kichania i ziewania oraz regularnie mycie rąk. Wskazują też przyczynę wybuchu epidemii cytując słowa Mahometa: "plaga jest męką zesłaną przez Boga na kogokolwiek chce", a "choroby nie uderzają same z siebie, ale z polecenia i nakazu Boga".

Państwo Islamskie doznało serii porażek w ostatnim czasie, jednak nadal aktywnie działa w Iraku i Syrii. Głównym celem ISIS było utworzenie islamskiego państwa opartego na zasadach szariatu, który miał w zamyśle regulować życie religijne i polityczne w nowym kraju oraz każdy dzień życia muzułmanina. Bojownicy ISIS to ruch salaficki, czyli ruch reformatorski polityczno-religijny wywodzący się z islamu sunnickiego, nawołujący do powrotu do zwyczajów i tradycji przodków.

Obecnie w rejonach działania Państwa Islamskiego np. w Iraku są osoby zarażone koronawirusem. Na dzień 16.03.20 oficjalnie potwierdzono 124 przypadki zarażeń wirusem, 10 zgonów i 26 wyleczonych.

Źródła:

https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-z-powodu-koronawirusa-panstwo-islamskie-ostrzega-przed-wyjaz,nId,4384519?fbclid=IwAR2KUlwtXjGD0OuH9HK21IQfndvFR-896LVJPL-ueTvD7MpyWIQAPxsO9dE

http://www.nowastrategia.org.pl/isis-nowe-islamskie-panstwo/

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

6-4 =