Kolejne morderstwo honorowe, 11-latka została ukamienowana przez rodziców

Patologie rodzinne zdarzają się w każdej kulturze. Jednak obyczajowość rodem z Bliskiego Wschodu daje większe przyzwolenie społeczne na nieetyczne i niebezpieczne zachowania w stosunku do matek oraz dzieci. 21 listopada w jednej z pakistańskich wiosek w prowincji Singh doszło do kolejnego przypadku mordu honorowego, jednak sprawcy zostali ujęci dopiero w sobotę, 7 grudnia.

O tym, jak wypaczona moralność i fanatyzm religijny mogą przysłonić miłość rodzica do dziecka przekonała się 11-letnia mieszkanka Pakistanu. Dziewczynka została ukamienowana, a tragiczna śmierć spotkała ją z rąk jej najbliższych krewnych, czyli ojca i matki. Rodzice skatowali dziecko, ponieważ chcieli zapobiec ucieczce, którą rzekomo planowało. Drobna Pakistanka została dosłownie zmasakrowana, rodzice uderzali kamieniami tak mocno, że twarz zmarłej dziewczynki zmieniła się na tyle, że dokonanie identyfikacji było niemalże niemożliwe.

Matka oraz ojciec 11-latki zostali zatrzymani dopiero w ubiegłym tygodniu - tylko dlatego, że wiadomości o tragedii zaczęły rozprzestrzeniać się w mediach społecznościowych.

Na początku twierdzili, że ich córka zmarła, ponieważ spadła z urwiska, jednak śledczy bardzo szybko ustalili faktyczny powód zgonu. Funkcjonariusze udowodnili, że ojciec dziewczynki postanowił ją zamordować, ponieważ nastolatka miała zakochać się w nieodpowiedniej osobie, do której chciała uciec i zhańbić w ten sposób całą rodzinę.

„W dalszym ciągu weryfikujemy fakty, ale aresztowaliśmy rodziców zmarłej dziewczynki i imama, który poprowadził modlitwę pogrzebową, a także innego mężczyznę, który ułatwił sam pochówek - mówili przedstawiciele pakistańskiej policji.

W lipcu bieżącego roku w Pakistanie miała miejsce jeszcze jedna tragedia spowodowana tradycją "mordu honorowego". Mężczyzna zabił wtedy dziewięciu członków swojej rodziny. Niecny czyn, muzułmanin argumentował rzekomą niewiernością swojej małżonki.

(źródło)

SKOMENTUJ

8+7 =
Anna 10.12.2019 słów brakuje na określenie tych morderców....