Olsztynek: Koledzy go denerwowali, więc sięgnął po nóż. Zapadł wyrok dla imigranta z Indii

Sąd w Olsztynie uznał winnym podwójnego morderstwa i skazał 28-letniego imigranta z Indii na karę 14 lat więzienia. 

Do makabrycznej zbrodni doszło 23 grudnia ubiegłego roku w gospodarstwie agroturystycznym w Olsztynku (warmińsko-mazurskie). Ofiarami padli Haitham E. (obywatel Egiptu) oraz Venkatesh P. (obywatel Indii). Hindus usiłował także pozbawić życia Arunkumara T. (obywatela Indii)

Jacob K., obywatel Indii nie potrafił odnaleźć się w Polsce. Wolno pracował, a do tego wywoływał kłótnie i działał na nerwy swoim współlokatorom (imigrantom pracującym w tym samym przedsiębiorstwie). Egipcjanin, wyznaczony przez szefów na nieoficjalnego brygadzistę, 22 grudnia postanowił poinformować agencję pośrednictwa pracy o problemach z K. Tamci poinstruowali go, aby następnego dnia wsadził Hindusa do autobusu w kierunku Warszawy. 

Dzień później, feralnego 23 grudnia, między mężczyznami doszło do kolejnej sprzeczki. Jacob K. w pewnym momencie rzucił się na Haithama E. z nożem, raniąc go w klatkę piersiową. Następnie ruszył w kierunku Venkatesha P. i co najmniej czterokrotnie dźgnął go nożem. Mężczyźni nie mieli szans - ciosy okazały się śmiertelne. 

W morderczym szale Hindus próbował zamordować jeszcze jednego swojego rodaka, Arunkumara, jednak mężczyźnie udało się uciec.

Sąd Okręgowy w Olsztynie uznał, że mężczyzna działał w stanie silnego stresu, spowodowanego utratą pracy oraz problemami z aklimatyzacją w Polsce. Dodatkowo podkreślono, iż K. nie mógł się dogadać ze swoimi rodakami, którzy pochodzili z innego rejonu Indii i tym samym mówili innym językiem. Ustalono także, że to K. był osobą wywołującą kłótnie, a nie jego ofiary. 

Obywatel Indii zaapelował o zgodę na odbywanie wyroku w jego ojczyźnie. Jak powiedział, w polskim więzieniu nie będzie mógł się czuć bezpiecznie. Zgodnie z jego relacją, w areszcie miał być bity i nękany ze względu na kolor skóry. 

(źródło)

SKOMENTUJ

8+9 =
Grzegorz 17.10.2019 Niech spełnia jego prośbę przynajmniej jedna gęba mniej do wyżywienia w polskim wiezieniu