Ogromny pożar w ośrodku dla imigrantów! Chwilę wcześniej migranci ruszyli na siebie z nożami. Doszło do podpalenia?

W nocy z poniedziałku na wtorek w obozie dla uchodźców na greckiej wyspie Samos wybuchł pożar. W jego następstwie, dach nad głową straciło kilkaset osób.

Do pożaru doszło w przeludnionym ośrodku, w którym znajdowało się wówczas aż 5 700 osób (obóz został zbudowany dla 650 osób!). Sytuacja wyglądała bardzo poważnie, lokalne media relacjonowały, że ogień strawił liczne budynki i namioty. 

Jak podał blog "Samiakon Vima", pożar wybuchł tuż po bójce, do której doszło między imigrantami - Syryjczykami i Afgańczykami. Do starcia doszło w pobliskim miejskim parku. Grupy miały przy sobie noże, w efekcie czego trzy osoby trafiły do szpitala. Wiadomo także, że dwie osoby uciekły z miejsca zdarzenia.

Chwilę później doszło do kolejnej awantury. Mieszkańcy obozu niosący drabiny zaczęli opuszczać Centrum Recepcyjne, zmuszając tym samym policję do użycia gazu łzawiącego w celu przywrócenia porządku.

Burmistrz Giorgos Stanztos uważa, że doszło do podpalenia. Jak relacjonował w rozmowie z ANT1 TV, na własne oczy widział, jak pożar się rozprzestrzeniał. 

Władze podjęły decyzję o ewakuowaniu obozu. W Vathi mieszka około 7 000 mieszkańców i niemalże drugie tyle uchodźców oraz imigrantów. 

(źródło), (źródło 2)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

7×3 =

Opinie użytkowników

ali 17.10.2019 nie byłoby taniej szczelnie pilnować granicy