Ocalały z Holocaustu: "Niemcy powinni zapłacić Polakom odszkodowanie"

Wczoraj odbyły się uroczystości związane z 75. rocznicą wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz. Z tej okazji, głos zabrał ocalały z holokaustu Edward Mosberg. 

94-latek nie ukrywa, że za zło, którego doświadczył, obwinia Niemców. "Gdyby oni nie głosowali w trzydziestym którymś roku na Hitlera, nie byłoby NSDAP, nie byłoby obozów koncentracyjnych i obozów zagłady i nie byłoby tych morderstw. Dlatego ja uważam, że Niemcy powinni płacić za utrzymanie tych obozów w Polsce, to jest bardzo kosztowne. I również powinni w moim pojęciu zapłacić odszkodowanie Polakom, którzy potracili rodziny i byli w obozach" - podkreślił. 

W trakcie II wojny światowej cała rodzina Mosberga zginęła. 94-latek podkreślił, że w Stanach Zjednoczonych wciąż jest niewielka świadomość na temat holocaustu, który przez niektórych jest negowany. 

"To mój obowiązek, dla pamięci mojej rodziny i ludzi zamordowanych przez Niemców, żeby o tym mówić, żeby nie zapomnieć. Nie wolno nam zapomnieć, jakbyśmy zapomnieli, to tak, jakbyśmy zabili tych ludzi jeszcze raz" - powiedział w rozmowie z na radiową Jedynką. 

"Nam nie wolno zapomnieć. Gdybyśmy zapomnieli, to tak, jakbyśmy zabili tych ludzi jeszcze raz" - dodał. 

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

7×3 =

Opinie użytkowników

Arezo 30.01.2020 Niemcy mają zapłacić za okupację a Rosja za wyzwolenie. BASTA.
Geace 29.01.2020 Zawsze tak myślę, ale który rząd o to zawalczy.