Oburzający wpis rosyjskiej ambasady. "ZSRR nie zaatakował Polski!"

17 września, w 80. rocznicę agresji ZSRR na Polskę, rosyjska ambasada opublikowała oburzający wpis. Stwierdzono w nim, że Sowieci nigdy nie okupowali Polski.

"Związek Radziecki jest często oskarżany o inwazję na Polskę. To nie jest prawda. To naziści zaatakowali Polskę 1 września. Armia Czerwona, dopiero po ucieczce rządu z kraju i rozbiciu sił zbrojnych, wkroczyła na polskie terytoria - Białoruś i Ukrainę, okupowane przez Warszawę od 1920 roku" - czytamy na Twitterze. 

Tweet błyskawicznie wywołał lawinę komentarzy. Swojego oburzenia nie krył m.in. Stanisław Żaryn, rzecznik Ministra-Koordynatora, który napisał: "Typowe rosyjskie kłamstwo i manipulacja. Prawda jest taka, że Sowieci zaatakowali Polskę zgodnie z umową z Hitlerem. Razem ze Stalinem rozpętali okrutną wojnę". 

(źródło)

SKOMENTUJ

1×6 =
Jarek 18.09.2019 I oczywiście żadnych zbrodni też niedokonali... Tak się zastanawiam.... Czy ci ludzie którzy piszą takie teksty przechodzili jakieś badania psychotechniczne.... Jeśli tak to niech zmienią dealera. POZDRAWIAM