Nowy sposób Szwedów na walkę z agresywnymi imigrantami? Niewiarygodne, co tym razem wymyślili...

Szwedzki ekspert zaproponował nową "broń" w walce z agresorami. Wpadł na pomysł, aby Szwedzi stylizowali się na bezdomnych. 

Wspomniana rada to odpowiedź na coraz częstsze doniesienia o zbrodniach na tle rabunkowym. W ubiegłą środę w Göteborgu doszło do napadu, w wyniku którego nastolatek został zasztyletowany. Szwed był na spacerze ze swoim kolegą, kiedy nagle podbiegł do nich "gang" składający się z trzech osób, który zagroził im nożem. Napastnicy obrabowali ich ze wszystkich kosztowności, pieniędzy i telefonów. Kiedy jeden z chłopaków wyraził sprzeciw, agresor dźgnął go nożem.

Sven-Erik Alhem (przewodniczący organizacji Crime Victim Support) w rozmowie ze szwedzką TV4 wezwał społeczeństwo do ubierania się w sposób "biedny", co ma pomóc im w uniknięciu napadów. "Jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko napadu, musisz ubierać się źle i wyglądać, jakbyś niczego nie posiadał" - zaapelował. 

Zauważył, iż napastnicy często dobierają swoje ofiary na podstawie cech fizycznych i tzw. "pierwszego wrażenia". Bezpieczniejsze jest zatem ubieranie się w sposób skromny, nie epatujący bogactwem. Chang Frick przyznał, że może się to wydawać dziwne, ale "to nie tylko ubrania - bycie nieobciętym i nieogolonym może zrobić dużą różnicę". "Jeśli masz na sobie parę słuchawek do drogiego iPhone'a, natychmiast się ujawnisz" - dodał. 

(źródło)

SKOMENTUJ

2+1 =
Roman 25.07.2019 Mają to na swoje życzenie
Baron 23.07.2019 Rady takie jak dla wchodzących do dzikiego lasu. Jak zaatakuje Cię niedźwiedź, wilki czy inny niebezpieczny zwierz, zrób to czy tamto, nie patrz w oczy, uciekaj na drzewo itp. Tylko Szwedzi nie mieszkają w lesie, są u siebie w domu. Jak dziki zwierz przyjdzie do Twojego domu zastrzel go, albo wzywaj służby, które to zrobią, lub zamkną go do zoo. Karzą nam przyzwyczajać się do strachu, do nienormalności.
Leo 22.07.2019 Worek po ziemniakach i módl się żeby Cię nie ruszuszyli...