Norweski rząd wspiera muzułmanów kosztem chrześcijan? Dofinansowali przekształcenie kościoła w meczet

Norweski rząd przekaże 700 000 koron (prawie 300 tys. zł) na przekształcenie ponad 100-letniego kościoła w meczet. O dofinansowanie starała się kontrowersyjna muzułmańska organizacja "Det Islamske Kultursenter" (Islamski Ośrodek Kultury).

Ponad 100-letni kościół baptystów w Stavanger już niebawem przemieni się w meczet. Swoją cegiełkę dołoży do tego norweskie państwo, przekazując na ten cel kilkaset tysięcy koron. To najwyższa dotacja z piętnastu, które zostały przyznane różnym wspólnotom wyznaniowym.

Islamski Ośrodek Kultury zasłynął z prowadzenia tzw. szkół koranicznych, w których m.in. panuje surowa segregacja płciowa, a dzieciom przekazywane są ultraradykalne wartości. 

To jednak nie koniec zmian - norweski rząd postanowił przekazać organizacji kolejną dotację, tym razem w wysokości 200 tys. koron. Pieniądze mają zostać wydane na przebudowę i przekształcenie chrześcijańskiego domu modlitwy "The Way" w Skien w meczet. 

Nie wszyscy jednak podzielają ten entuzjazm. Pojawiły się liczne głosy krytyki, podważające słuszność przyznawania wysokich dotacji organizacji, która wzbudza takie kontrowersje. Jak podał serwis Document.no, "Raymond Johansen (członek Rady Miasta w Oslo) zainicjował przegląd całego wsparcia, płynącego gminy otrzymanego przez Islamskie Centrum Kultury. Ponadto rzecznik ds. Równości i dyskryminacji Hanne Bjurstrøm poprosił o zbadanie sytuacji w społeczności wyznaniowej".

(źródło)

SKOMENTUJ

2×1 =