Niewiarygodne, co zrobią, żeby wydostać się z kraju! Nigeryjczyk wdrapał się na skrzydło samolotu tuż przed odlotem

W piątek na jednym z nigeryjskich lotnisk doszło do zbiorowego ataku paniki, wywołanego pasażerem na gapę. Kiedy Boeing 737 szykował się do ruszenia z płyty lotniska, czarnoskóry mężczyzna wdrapał się na skrzydło samolotu. Człowiek ten próbował dostać się do środka maszyny. Wszystko na nagraniu uwiecznił jeden z obecnych w samolocie pasażerów. 

Incydent miał miejsce zaraz przed startem samolotu, gdy maszyna stała jeszcze na płycie lotniska. Z zeznań świadków oraz nagrań wynika, iż Nigeryjczyk podbiegł do Boeinga, wdrapał się na jego skrzydło, a następnie próbował otworzyć drzwi awaryjne i przedostać się na pokład samolotu. Mężczyzna prawdopodobnie chciał zacząć życie w nowym miejscu, ponieważ posiadał ze sobą niewielki bagaż, który przed próbą sforsowania samolotowych drzwi wrzucił do jednego z silników. W związku z zachowaniem mężczyzny, na pokładzie wybuchała panika. Przerażeni pasażerowie o całej sytuacji powiadomili personel znajdujący się na pokładzie. Pilot był zmuszony wyłączyć silniki do momentu, aż uciekinierem zajęły się służby porządkowe.

Pasażer na gapę tłumaczył, iż chciał przedostać się do Ghany, jednak nie wyjawił, co skłoniło do tak dramatycznej i nieodpowiedzialnej decyzji. Obecnie znajduje się w areszcie. Policja oraz pracownicy lotniska są na etapie ustalania, w jaki sposób mężczyźnie udało się pokonać zabezpieczenia i przedostać się na pas startowy.

(źródło)

Wyświetl ten post na Instagramie.

Guys this is an emmergency o. For 30 minutes we have been stuck at the runway at MMIA by an unidentified man who ran to the aircraft with a bag. Security has not showed up and everyone is panicking. I have so many questions to ask but right now I can't even breathe. Pls share this to all relevant authorities. Dear Nigeria!!!!! Update: He has finally been apprehended and we've all disembarked from the flight. FAAN authorities showed up 23minutes into the scene but were scared to approach him. Security eventually shows up after 37mins. ______ How it happened!! So our flight was taxing on the runway and about taking off when this man shows up running towards the moving aircraft from the bush. The pilot and a few passengers spotted him running towards the aircraft and the pilot immediately slowed down and quickly put off the engine. The guy approaches the plane with gloves and starts walking around and under the aircraft holding a bag which he dropped inside the engine. Thanks to the Pilot of the Azman Airline for quickly observing and taking swift action.. I still have a million and one questions to ask cos anything could have gone wrong! Nigeria will work perfectly someday. This I know.

SKOMENTUJ

7×7 =
artur 06.08.2019 Grand Hotel München
artur 06.08.2019 Niewiarygodne, co zrobią, żeby wydostać się z kraju! Nigeryjczyk wdrapał się na skrzydło samolotu tuż przed odlotem
Siwy 30.07.2019 Zajeiste zabezpieczenia...