Niewolnicza praca w Polsce? Bosak z Konfederacji alarmuje

Niejednokrotnie informowaliśmy Was o szybkim wzroście liczby imigrantów, pochodzących z Azji Południowej. Na polskich ulicach coraz częściej spotyka się m.in. Nepalczyków, Hindusów czy Banglijczyków, którzy przybywają do naszego kraju głównie w celach zarobkowych. Przedsiębiorcy sprytnie wykorzystują fakt, iż jest to tania siła robocza, masowo sprowadzając ich do Polski. Na to zjawisko uwagę zwrócił poseł z ramienia Konfederacji - Krzysztof Bosak.

"Rząd PiS zmienił Polskę w kraj w którym kwitnie handel pracownikami mającymi częściowo niewolniczy status. Kiedy Kościół to potępi? Kiedy jako chrześcijanie odetniemy się od przyzwolenia i wsparcia premiera-bankowca dla tych praktyk?" - napisał na Twitterze, udostępniając post innego użytkownika.

Udostępnione zdjęcie to screen oferty, jaką otrzymał pan Tomasz. Niewymienione z nazwy przedsiębiorstwo oferowało "dostarczenie doświadczonych i tanich pracowników", którzy cechują się pracowitością i są skłonni do pracy od świtu do nocy. 

W komentarzach pojawiło się wiele głosów, które sugerowały, iż tak wygląda "współczesne niewolnictwo". Dodatkowo zwracano uwagę na fakt, iż ww. pracownicy pochodzą z krajów odmiennych kulturowo. Często nie chcą się integrować i nie przyjmują polskich zwyczajów.

Zgadzacie się z Bosakiem?

Czy Polska powinna sprowadzać migrantów zarobkowych z Azji Południowej?

Tak
Nie
Nie mam zdania

Liczba głosujących: 212

Tak - 6%

Nie - 90%

Nie mam zdania - 4%

SKOMENTUJ

6×6 =
Ja 20.12.2019 Ciekawe psia kostka, że jakoś pan bosak nie zauważa, ze wykorzystywani są tez Polacy... no cóż, jak zwykle podwójne standardy.
Paweł 18.12.2019 Jaka płaca taka praca zibi, ja bym powiedział że polscy przedsiębiorcy to kłamcy, złodzieje i wyzyskiwacze, a co do Ciebie Uwe to nie wiem jakim trzeba być żałosnym frajerem żeby iść pracować za taką stawkę...
zibi 17.12.2019 Prowadziłem firme 33 lata. Gdybym mógł wtedy sprowadzić tych pracowników, to bym sprowadził, po polacy to lenie ,nieroby zdegenerowa e przez komone.
Uwe 17.12.2019 No co chcieliście Niemiec, unii to macie. Tam to standard 6.5 e /h i zap... ć od 6 do 18.