Porzuciła rodzinę, by dołączyć do ISIS. 32-letnia Niemka usłyszała wyrok

32-letnia Niemka, Sabine S. usłyszała wyrok 5 lat pozbawienia wolności. Kobieta, która wcześniej mieszkała w Berlinie, w 2009 roku przeszła na islam. Cztery lata później wyjechała do Syrii, aby dołączyć do Państwa Islamskiego. Na swoim blogu m.in. werbowała nowych bojowników.

W nowym "domu" rozpoczęła nowe życie - ponownie wyszła za mąż. Jej wybrankiem został mężczyzna z Azerbejdżanu, którego wcześniej nie znała. Urodziła mu dwoje dzieci i dbała o gospodarstwo domowe. Co istotne - przed dołączeniem do ISIS, Sabine S. mieszkała w stolicy Niemiec z mężem, z którym również wychowywała dwójkę dzieci, które następnie porzuciła. 

Drugi mąż kobiety zginął w walkach. W 2017 roku dżihadystkę pojmały Kurdyjskie Siły Bezpieczeństwa. W połowie 2018 roku kobieta wróciła do ojczyzny.

Niemieckie służby nie okazały jej litości - od razu została aresztowana. Mimo że początkowo zaprzeczała, jakoby miała jakiś związek z terrorystyczną organizacją, śledczy wykryli na jej blogu pochwały dla życia w Państwie Islamskim. W Syrii, Sabine S. miała być m.in. świadkiem egzekucji, a także przejść szkolenia w posługiwaniu się bronią.

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

9-1 =

Opinie użytkowników

Jan Duszynski 10.07.2019 Pralka Frania
Srahuhamed Ekspozjamed 10.07.2019 W wyroku pomylili się o jedno zero.