Niemcy pytają: „Dlaczego Polska rozpoczęła I wojnę światową?”. Kłamliwe sugestie twórców popularnej gry

Twórcy gry online "Supremacy 1914" zaprezentowali ostatnio brak wiedzy na temat historii. Zasugerowali na Facebooku, że to Polska rozpętała I wojnę światową.

Niemcy ze studia Bytro uznali, że kontrowersyjne pytanie będzie idealną formą promocji ich gry. Nie wszystkim się to jednak spodobało - na twórców w polskich mediach wylała się fala krytyki.

Przypomnijmy, że w 1914 Polski nie było nawet na mapie, gdyż od ponad 100 lat polskie ziemie były pod zaborami. Już dzieci w podstawówce uczą się o tym, że za bezpośrednią przyczynę wybuchu "Wielkiej Wojny" uznaje się zamach na arcyksięcia Franciszka Ferdynanda Habsburga. 28 czerwca 1914 w Sarajewie Gavriło Princip zastrzelił arcyksięcia oraz jego żonę, Zofię von Chotek.

Twórcy nie wytłumaczyli się z kontrowersyjnego pytania, stąd pozostaje nam się jedynie domyślać, czy był to celowy zabieg, czy popis ignorancji i niewiedzy. 

"Supremacy 1914" to osadzona w realiach IWŚ gra strategiczna. "Stratedzy mogą tworzyć prywatne rozgrywki ze znajomymi lub rywalizować z przeciwnikami z całego świata – całkowicie za darmo. Supremacy 1914 zdobyło nagrodę publiczności dla najlepszej gry przeglądarkowej" - czytamy w opisie gry. 

(źródło 1, 2)

SKOMENTUJ

2+9 =
BIAŁY MARCIN 02.10.2019 Jeśli to prawda do rząd Polski, albo chociaż jeden z ministrów,posłów powinien tworzyć presję na Niemcach i twórców. Ale nie siedzą cicho bo są przy korycie. Przez przemilczanie takich spraw potem wychodzą grubsze tak jak żydzi twraz chcą od nas kasy...