W Niemczech szok i niedowierzanie. Zbadano "nieletnich" uchodźców - wyniki są zaskakujące

Około 600 uchodźców o statusie niepełnoletnich (bez opiekunów) przybyło do Niemiec, aby ubiegać się o azyl. Na zlecenie niemieckich sądów, eksperci medycyny sądowej zbadali ich i odkryli "szokującą" prawdę.

Okazało się, że aż 40% rzekomo nieletnich uchodźców, to osoby dorosłe. Co do reszty, nie ma pewności.

Małoletnim uchodźcom przybywającym do Niemiec bez opiekuna przysługują specjalne prawa i przywileje, m.in. nie trafiają oni do ośrodków dla uchodźców, tylko są umieszczani w rodzinach zastępczych.

Niemieckie sądy zaczęły podejrzewać, że wielu przybyłych skłamało, podając swój wiek. Badania zostały przeprowadzone przez Instytut Medycyny Sądowej w Münster.

Według niepublikowanych jeszcze badań, sprawdzono osoby, które w latach 2017-2018 podały się za niepełnoletnie. Spośród 594 osób, aż 234 skłamało. Do określenia wieku badanych osób wykorzystano: badania ogólne, specjalne badania stomatologiczne, rentgen szczęki i ręki, a także badania radiologiczne obojczyka.

Przeciwko prowadzeniu takich badań sprzeciwiają się stowarzyszenia zajmujące się nieletnimi imigrantami, a także Federalna Izba Lekarzy, według której wykonywanie rentgena bez konkretnych wskazań medycznych stanowi ingerencję w cielesność człowieka. 

(źródło)

SKOMENTUJ

4+2 =
pablo 27.09.2019 Jak mozna tylu nieletnich wpuszczac,powinni byc w domu i chodzic do szkoly
max 26.09.2019 A później taki niepełnoletni ciapek wykona nożem ingerencję w cielesność członków stowarzyszenia.
Mój nick 26.09.2019 bydło klamliwe..... deportacja!!!