Niemcy: Organizacje pozarządowe domagają się hoteli i mieszkań dla imigrantów

Funkcjonująca na terenie Niemiec organizacja pozarządowa, zajmująca się walką o prawa i przywileje dla imigrantów domaga się przeniesienia uchodźców do hoteli, domów letniskowych oraz mieszkań kościelnych, które posiadają WiFi. Imigranci powinni zostać przesiedleni ze względu na kwarantannę.

Rada ds. Uchodźców dla Dolnej Saksonii, to organizacja pozarządowa, która nie jest prawnie zarejestrowana na terenie Niemiec. Nie przeszkadza to jednak w tym, aby jej przedstawiciele wywierali presję na urzędy lokalne, w kwestii przeniesienia migrantów ubiegających się o azyl do nieruchomości prywatnych, koniecznie wyposażonych w dostęp do internetu. Według aktywistów zrzeszonych w organizacji, właściciele kwater, domów wypoczynkowych oraz hoteli powinni  udostępnić  pomieszczenia nielegalnym imigrantom, by mogli oni przeczekać okres rozprzestrzeniania się pandemii, skoro miejsca te i tak obecnie stoją puste.

Pobyt uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki w nieruchomościach turystycznych opłacić mają niemieccy podatnicy.

Rada samozwańczo powołanej organizacji zaapelowała również do przedstawicieli władz Niemiec oraz do obywateli o udostępnienie wolnych pokoi we własnych domach dla niekoniecznie wdzięcznych przybyszów.

Propozycja członków organizacji wydaje się być szczególnie zaskakująca, jeśli weźmie się pod uwagę sytuację z Schneeberg i Zschorlau. Burmistrzowie tych regionów zaapelowali, bowiem niedawno do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych o pomoc, dlatego że osoby przebywające w ośrodkach azylowych buntują się i nie chcą stosować do środków zapobiegawczych.

(źródło)

 

SKOMENTUJ

6×1 =