Tragedia w pobliżu jarmarku bożonarodzeniowego! 17-latek zabił strażaka na oczach jego żony

W Augsburgu (Niemcy) 6 grudnia, w poblżu jarmarku świątecznego doszło do tragedii. W wyniku przepychanki zginął 49-letni mężczyzna.

Do zdarzenia doszło, gdy 49-letni Roland S. wraz z żoną i przyjaciółmi wracał z jarmarku. Na Königsplatz natknęli się na grupę składającą się z siedmiu młodych mężczyzn. W trakcie kłótni jeden z wyrostków uderzył w głowę 49-letniego strażaka. Cios okazał się śmiertelny - mężczyzna zmarł w drodze do szpitala. Ranny został również przyjaciel ofiary - 50-latek został ciężko pobity.

Na miejscu zdarzenia znajdował się monitoring, dzięki czemu udało się szybko zidentyfikować sprawców. Według informacji podanych przez lokalne media, policja aresztowała już wszystkich podejrzanych (są w wieku od 17 do 20 lat). 

Głównym podejrzanym jest 17-letni Halid S., mający turecko-libańsko-niemieckie korzenie. Co ciekawe, chłopak pomimo braku niemieckiego obywatelstwa, legitymował się niemieckim paszportem.

Nie wiadomo, w jaki sposób doszło do przepychanki. Jak przyznał Horst Seehofer, Minister Spraw Wewnętrznych, tragedia bardzo go zasmuciła.

Podejrzanych umieszczono w różnych więzieniach w: Ansbach, Monachium, Kempten, Memmingen, Weiden, Norymberdze i Neuburg-Herrenwörth.

(źródło)

Źródło

SKOMENTUJ

1×2 =
euhenio 16.12.2019 No to dobrze że przynajmniej zasmucila. Mógłby jeszcze jako członek rządu wyciągnąć jakieś wnioski...
Anna 16.12.2019 dlaczego nie dziwi mnie pochodzenie sprawcy???