Niemcy: Muzułmański imigrant zamordował chrześcijanina. Krwawa zbrodnia w imię Allaha

Muzułmański imigrant zamordował chrześcijanina, który spotykał się z jego siostrą. 

Jak podają lokalne media, Syryjka zakochała się w 25-letnim Irakijczyku, będącym chrześcijaninem i postanowiła uciec od rodziny. Miała też porzucić islam. "Zakazana miłość" nie spodobała się bratu dziewczyny, który odnalazł parę, a następnie na jednym z parkingów zabił Irakijczyka. A to wszystko w imię Allaha - w ten sposób 33-latek chciał "uratować" honor rodziny.

Grozy dodaje fakt, że kiedy padły strzały, matka ofiary rozmawiała ze swoim synem przez telefon, więc słyszała, co stało się jej dziecku. Nie mogła już jednak nic zrobić...

"Jej brat nie zaakceptował związku, ponieważ siostra odeszła od wiary muzułmańskiej. Jej nawrócenie było częścią jego rozważań" - podało "Hannoversche Allgemeine". 

Zbrodnia miała miejsce w styczniu ubiegłego roku. Co ciekawe, 33-letni Syryjczyk starał się o azyl w Salzgitter (Dolna Saksonia), ale nie wiadomo, kiedy dokładnie przybył do Niemiec. Za swój czyn, mężczyzna stanie teraz przed sądem rejonowym w Brunszwiku. Mężczyzna twardo odmawia zeznań. Rzeczniczka sądowa przekazała, że obecnie w przygotowaniu jest raport psychiatryczny, który może rzucić nowe światło na sprawę. Jak zaznaczono w akcie oskarżenia, celem 33-latka było "przywrócenie honoru muzułmańskiej rodzinie". Prokuratura zakwalifikowała ten czyn jako zabójstwo o niskiej motywacji. 

Jaki będzie finał procesu? Dowiemy się już 13 lutego.

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

3×3 =