Nie tylko niewolnice seksualne. ISIS tworzyło w Europie oddział terrorystek!

Hiszpański dziennik "ABC" podaje do wiadomości, że w latach 2014-2016 w kraju tym tworzona była grupa terrorystyczna składająca się z kobiet. Muzułmanki były radykalizowane i indoktrynowane przez Internet, a następnie miały brać udział w zamachach na terenie całego kraju. Bezpośrednio odpowiedzialnymi za werbowanie dziewczyn do włączenia się do grupy przestępczej byli dwaj mężczyźni z Maroka.

Do hiszpańskich mediów przeciekła informacja o tym, że Państwo Islamskie usiłowało stworzyć na terenie tego kraju brygadę składającą się z  terrorystek. Grupa ta składać się miała z przedstawicielek płci żeńskiej, pochodzących z różnych krajów, m.in. Hiszpanii, Maroka i Chile. Muzułmanki werbowano do udziału poprzez fora dyskusyjne związane z ich wiarą oraz media społecznościowe. Właśnie w  sieci służby specjalne natrafiły na ślady, tworzącej się dopiero grupy terrorystycznej. Organizacja ta miała nosić nazwę "Lwice Allaha".

Według szacunków hiszpańskiego wymiaru sprawiedliwości, na terenie tego kraju ISIS udało się zwerbować 23 kobiety, które potem przez turecko-syryjską granicę przedostać się miały na Bliski Wschód, opanowany przez dżihadystów. Jak podaje gazeta, wiadomości te pochodzą od hiszpańskich służb specjalnych, które podzieliły się tą informacją z dziennikarzami i opinią publiczną dopiero teraz.
   

Raport policji w Madrycie mówi jasno, iż do tej pory Państwu Islamskiemu udało się zwerbować co najmniej 203 obywateli tego kraju, w tym 4 osoby nieletnie. Tamtejszy wymiar sprawiedliwości nadal przestrzega i podkreśla, że mimo usilnych starań organizacje terrorystyczne próbują radykalizować i wciągać w swoje szeregi młodych, podatnych na indoktrynację muzułmanów i muzułmanki.

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

6-4 =