Nie chcieli dłużej czekać na sprawiedliwość. Samosąd na imigrantach w Katalonii

W piątek mieszkańcy katalońskiego El Masnou przeprowadzili atak na miejscowy ośrodek dla uchodźców. Hiszpanie postanowili w ten sposób pomścić jedną z mieszkanek graniczącego z obozem miasteczka. Młoda kobieta padła ofiarą próby gwałtu, a winnym usiłowania czynu według mieszkańców był jeden z przebywających w placówce imigrantów.

W starciu z lokalną ludnością łącznie ucierpiało 6 osób. 4 z nich to nieletni podopieczni ośrodka dla uchodźców. Pozostali, którzy ponieśli urazy, to ochroniarz budynku i jeden z opiekunów zatrudnionych w miejscu samosądu.

To nie pierwszy raz, kiedy ludność zamieszkująca El Mosnou zaatakowała imigrantów. W tej katalońskiej placówce znajdują się głównie uchodźcy z Maroka. Według mieszkańców do tej pory nieletni pozostawiani byli bez nadzoru dorosłych, co dawało się we znaki reszcie społeczności. 

Hiszpańskie media atak odbierają jako spowodowany czysto rasistowskimi pobudkami i nazywają go wybrykiem skrajnej prawicy. Mieszkańcy natomiast atak na ośrodek tłumaczą brakiem cierpliwości do bierności rządzących i bagatelizowania zagrożenia przez władze miejscowości. Polityka otwartych ramion i pobłażliwości wobec imigrantów była dla nich już nie do zniesienia.

Przedstawiciele katalońskiej policji potwierdzają, iż pod koniec czerwca pojawiło się zgłoszenie dotyczące próby zastosowania przemocy seksualnej podczas miejscowego festynu. W trakcie interwencji został zatrzymany młody imigrant.

(źródło)

 

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

7-4 =

Opinie użytkowników

Mikolaj Kucharski 13.07.2019 A PEOWCY SĄ OTWARCI NA TĄ DZICZ PAMIĘTAJMY O TYM PRZY WYBORACH
Józek 11.07.2019 na materacach na pełne morze bez wioseł
Barbara 09.07.2019 I dobrze, że w końcu otwierają oczy. Może jeszcze nie jest za późno. Napisałabym coś o tych ,,dzieciach'' sterczących na dachu ale może się to dla mnie źle skończyć. Życzę Katalończykom powodzenia.
Polak 09.07.2019 Proszą o pomoc gwałcąc miejscowe kobiety. Aż chce się podać takiemu pomocną dłoń...
Yosek 09.07.2019 Prawidłowo. Niech ci co wymyślają polityki otwartych ramion i inne ci.lstwa sami ich u siebie trzymaja a nie w azylach na drugim koncu miasta aby ich nie spotykac tylko.
Patryk 08.07.2019 Katalończycy się bronili przed najeźdźcami, mieli do tego prawo u siebie.
Piotr 08.07.2019 Brac sprawy w swoje rece bo czasy takie - lewica kieruje rzadami, a rzady olewaja narod, ktory ciezko pracuje na nie I lewicy wymysly...