To już prawdziwa plaga! Muzułmańscy taksówkarze odmawiają przewozu niewidomych z psami przewodnikami

W Austrii pojawił się nowy problem - taksówkarze pochodzenia muzułmańskiego odmawiają przewożenia osób niewidomych z psami-przewodnikami. 

"Tiroler Tageszeitung" podaje przykład odmowy przewozu osobie niewidomej. Taksówkarz miał odwieźć mężczyznę na lotnisko w Innsbrucku, jednak po przyjechaniu na miejsce, skąd zamawiano taksówkę, kierowca odmówił przewozu z powodu towarzyszącego psa-przewodnika. 

Anton Eberl i Harald Flecker, taksówkarze pośredniczący przy zamawianiu przewozów, przepraszają za podobne sytuacje. Tłumaczą się, że nie są właścicielami taksówek, których kierowcy odmawiają transportu.

"Staramy się raz po raz wyjaśnić kierowcom, że tak nie jest w naszym przypadku i że przejazdy te muszą odbywać się dokładnie tak, jak w przypadku każdej innej pracy. Niestety, w tej chwili nie jesteśmy w stanie zadowalająco rozwiązać tego problemu" - wyjaśnia Flecker.

Według "Tiroler Tageszeitung", aż 80% taksówkarzy jest imigrantami. Muzułmanie dość często odmawiają przewozów psów ze względu na to, że te zwierzęta są ich zdaniem"nieczyste".

Lokalne przepisy tłumaczą natomiast, że kierowcy muszą przyjmować klientów niewidomych, wraz z psami-przewodnikami, jednak muzułmańscy taksówkarze ewidentnie to ignorują. 

(źródło)

SKOMENTUJ

9-2 =
Banes 21.08.2019 Frajer taksówkarz
Kamil 21.08.2019 Zapomnieliście że to wy macie się z nimi integrować. Jakiś imam powiedział że pies jest nieczysty i już nic nie zrobisz. Macie mulikulti