Nicholas Proffitt oskarżony o podpalenie Islamskiego Centrum w Cape Girardea

Nicholas Proffitt, 42-letni mieszkaniec stanu Missouri, został zatrzymany przez policję i oskarżony o podpalenie Islamskiego Centrum w Cape Girardea.

Do pożaru Islamskiego Centrum w Cape Girardea doszło pierwszego dnia islamskiego święta Ramadan. Budynek został znacznie zniszczony podczas pożaru. Kilka dni po pożarze FBI wyznaczyła nagrodę 5000 dolarów za informacje o podpalaczu.

Po poniedziałkowym zatrzymaniu Nicholasa Proffittiego, postawiono mu zarzuty zniszczenia mienia, włamania i zbrodnie pierwszego stopnia. Policja uważa, że jest to atak motywowany uprzedzeniami wobec muzułmanów. Zatrzymanemu zarzuca się podpalenie budynku, który spłonął doszczętnie i nie nadaje się do użytku. Podejrzany miał narazić życie osób mieszkających w środku.

Proffitt był już wcześniej aresztowany (w 2005 roku) za zniszczenie meczetu w Dearborn. Wtedy podejrzany uszkodził okna budynku i wylał chemiczną substancję na rampę wózków inwalidzkich. Po tym ataku Nicholas nie był ścigany, a samo zdewastowanie uznane zostało przez lokalną policję za "pijacki wybryk", który nie został zakwalifikowany pod przestępstwo nienawiści.

W 2009 roku podejrzany dopuścił się kolejnego ataku, tym razem już na Islamskie Centrum Cape Girardeau, w którym wybił okna. Policja tym razem oskarżyła go przestępstwo nienawiści, a w samum toku postępowania Nicholas Proffitt przyznał się dwóch przestępstw o charakterze majątkowym i prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Został skazany na 3 lata pozbawienia wolności.

Kolejny atak na Islamskie Centrum Cape Girardeau podejrzany dokonał w kwietniu tego roku. Obecnie Nicholas Proffitt przebywa w areszcie.

Zdjęcia pożaru: Islamskie Centrum w Cape Girardea

Źródło:

https://www.metrotimes.com/news-hits/archives/2020/04/28/nicholas-proffitt-suspect-in-islamic-center-arson-has-a-history-of-attacking-mosques-including-one-in-dearborn

 

SKOMENTUJ

1+3 =
danilo 14.05.2020 Więcej takich ludzi nam trzeba.
Widzewek 11.05.2020 Dobry chłopak