Kim są najwięksi hejterzy i rasiści? Naukowcy są zgodni: to czarnoskórzy najczęściej obrażają innych w sieci

Aktualne badania naukowców z Uniwersytetu Cornella, przeprowadzone za pomocą sztucznej inteligencji, dostarczyły nam szokujących (z uwagi na obecną w mediach narrację) wyników badań. Raport sporządzony przy pomocy innowacyjnych wynalazków, wyraźnie wskazał na to, że za obraźliwe i nienawistne treści występujące w sieci, głównie w mediach społecznościowych, publikowane są w większości przez czarnoskórych użytkowników.

Naukowcy zaprogramowali system tak, aby sztuczna inteligencja przeszukiwała odmęty mediów społecznościowych w poszukiwaniu postów i tweetów zawierających hasła uznawane za „mowę nienawiści”. Ku zdziwieniu badaczy okazało się, że za obraźliwe treści, szczególnie o charakterze rasistowskim, w zdecydowanej większości odpowiadają czarnoskórzy użytkownicy portali.

Odkąd sięgnąć pamięcią zjawisko niechęci rasowej, kojarzyło się wyłącznie z nękaniem ludzi o innym kolorze skóry niż biały. W ostatnich latach jednak wydaje się, że współczesne społeczeństwo popadło w swojego rodzaju skrajność. Zamiast walczyć z przejawami niesprawiedliwości rasowej, wysoko postawione osoby oraz media napędzają kampanie nienawiści przeciwko ludziom o białym kolorze skóry.

Poprawność polityczna zmusza artystów, reżyserów, czy innych twórców do zatrudniania czarnoskórych osób nawet wtedy, kiedy nie mają oni widocznego powiązania z historią, czy sensem zawartym w dziele. Sytuacje taki mają miejsce, nawet kiedy pierwowzór postaci był biały lub pochodził z czasów i miejsca, w którym zwyczajnie nie było ciemnoskórych ludzi.
Nagonkę rasową wykorzystują także politycy na całym świecie. Wystarczy przypomnieć historię wypowiedzi byłego już francuskiego ministra ds. środowiska, który stwierdził wyraźnie, że biali Europejczycy powinni przestać się rozmnażać, czy utwory jednego z raperów, który głośno nawoływał do przemocy przeciwko białym m.in. mordowania dzieci. Powoli zaczyna się też wypaczać historię niektórych krajów, tak jak miało to miejsce w Muzeum Historii Birmingham.

(źródło)

SKOMENTUJ

3×1 =
Ww 30.08.2019 To więcej pomagajcie im