Nauczyciele usunęli "chrześcijańskie akcenty" z kolęd! Powodem muzułmanie

W jednej z brytyjskich szkół nauczyciele uczą dzieci nowych wersji kolęd - pozbawionych chrześcijańskich nawiązań. Powód? Muzułmanie. 

W Whitehall Primary School w Chingford (przedmieścia Londynu) ze względu na polityczną poprawność dzieci nie śpiewają tradycyjnych kolęd. Dyrektorka Zakia Khatun zarządziła zmiany, aby "wszyscy uczniowie mogli uczestniczyć" w obchodach. Podkreśliła, że szczególnie ma tutaj na myśli muzułmanów, których w szkole nie brakuje. 

Zmiany nie wszystkim się spodobały. Wielu rodziców nie kryło swojego oburzenia, domagając się zaprzestania nauczania "nowych wersji kolęd". Dyrektorka nie przejęła się jednak głosami krytyki, uzasadniając swoją decyzję tym, że "szkoła musi dostosować się do wszystkich uczniów". Przypomniała, że rok temu 60 uczniów nie wzięło udziały w Mszy św. i jasełkach w kościele ze względu na wyznawanie innej wiary.  "To przekonania religijne nie pozwalały dzieciom na uczestniczenie w bożonarodzeniowej celebracji" - dodała. 

Jedna z matek (była policjantka) podkreśliła, że chrześcijańscy uczniowie są dyskryminowani i nie otrzymują takiego samego szacunku, jak inni, pomimo życia w wielokulturowym społeczeństwie.

Jakie zmiany wprowadzono?

 „Nowy król narodził się dzisiaj” zastąpiono słowami „dziecko urodzone dzisiaj”.

„Jezus Zbawiciel” zastąpiono słowami „dzieciątko Jezus”.

Usunięto również słowo „Pan”. 

(źródło)

SKOMENTUJ

5-2 =