Nad kim tak naprawdę władzę sprawuje Władimir Putin? Czy rosyjska mafia działa na zlecenie służb specjalnych?

Nie od dziś wiadomo, że obecny prezydent Rosji – Władimir Putin ma pod ścisłą kontrolą całe państwo. Dobrym pytaniem jest, czy pod tą kontrolą znajduje się rosyjska mafia?

Brytyjski ekspert od bezpieczeństwa, a także były szef Centrum Bezpieczeństwa Europejskiego – Mark Galeotti, udzielił wywiadu, w którym wyjaśnił dlaczego rosyjska mafia stała się tak potężna. Galeotti jest także autorem książki „Wory”, gdzie opisał kulisy organizacji przestępczych na terenie Rosji.

Według eksperta, w Rosji większość stanowią małe, luźno powiązane organizacje przestępcze. Natomiast największą mafią jest grupa sołncewska, która w latach 90. została uznana przez FBI za największą organizację przestępczą na terenie całej Eurazji.

W wywiadzie, oprócz powyższych potwierdzeń, Galeotti zapytany o relacje tamtejszej władzy z mafią, wskazał na Władimira Putina. Okazuje się, że Putin będąc wicemerem Petersburga, złożył tamtejszym grupom przestępczym ofertę – „trzymajcie się z dala od polityki, nie rzucajcie wyzwania rządowi, a będziecie mieli prawo kontynuować swój biznes”. Taki sam warunek miał postawić, zostając głową państwa. Co więcej, mafia współpracuje ze służbami specjalnymi, wykonując na ich zlecenie egzekucje.

Dobrym przykładem przytoczonym przez udzielającego wywiadu jest zabójstwo czeczeńskiego antyrosyjskiego działacza w Berlinie – Zelimchana Changoszwilego.

Jak tłumaczył Galeotti, „zabójcą okazał się Wadim Krasikow, gangster, który był poszukiwany za wcześniejsze morderstwo, a Interpol w 2013 roku wystawił za nim międzynarodowy nakaz aresztowania. W 2015 roku Rosjanie zaczęli wymazywać z baz danych wszystkie jego dane”.

Źródło

SKOMENTUJ

1×3 =
Max. 26.04.2020 Wszystkie mafie to agenturu policji czy służb specjalnych niezależnie czy to jest rosja polska czy ameryka to to bandyckie ramie zbrojne do czarnej roboty.To żadna tajemnica tylko wy i służby to ukrywacie.