Muzułmański burmistrz Londynu atakuje Polskę ws. Holocaustu! Oskarża nas o pisanie historii na nowo

Sadiq Khan, burmistrz Londynu kilka dni temu oskarżył Polskę o "przepisywanie historii w sprawie Holocaustu". 

Muzułmanin poinformował, że miasto przekazało aż 300 000 funtów (około 1 500 000 zł) na rzecz Fundacji Auschwitz-Birkenau. Jak podał tygodnik "Jewish News", celem darowizny było "zachowanie faktów historycznych w kontekście działań polskiego rządu" i "powstrzymanie pisania historii na nowo". Khan podkreślił, że w jego opinii "prawicowy polski rząd" przedstawia Polskę jako "ofiarę nazistów bez odniesienia do antysemityzmu przed, w trakcie i po Holokauście".

Na odpowiedź polskiej ambasady nie trzeba było długo czekać. "Doceniamy darowiznę burmistrza Londynu Sadiqa Khana na rzecz Fundacji Pamięci Auschwitz-Birkenau. Będzie ona wspierać wysiłki Polski na rzecz zachowania pamięci o ofiarach Holokaustu. Nasz kraj co roku przeznacza na ten cel prawie 14 mln funtów w różnych formach. Polska odgrywa rolę jednego ze strażników pamięci milionów zamordowanych Żydów. [...] spośród sześciu milionów Żydów - ofiar Holokaustu, trzy miliony to Żydzi - obywatele polscy. Mając to na uwadze, twierdzenia, że ​​Polska przepisuje historię, są bezpodstawne i należy się nimi zająć" - oświadczono.  

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

8+9 =

Opinie użytkowników

mrpan 10.02.2020 Kogo obchodzi ten śmieszy gość o twarzy myszy ?
Grabek 10.02.2020 On w Londynie też kręci z historią. Tuszuje muzułmańskie zbrodnie.
Gabriel 07.02.2020 Widocznie edukacja u UK nie stoi na najwyższym poziomie.ten pan jest po prostu niedouczony
Mariusz 07.02.2020 A co moze wiedziec muzułmanin ktorego religia kaze zabijac niewiernych tzn wyznajacych iną religie ktorzy nie sa tolerancyjni do innych religi i liczy sie tylko allah akbar ? Mało tego nawiekszym wrogiem żydow są arabowie od setek lat a on nam prawi co niby bylo a tak naprawde to niemcy mordowali nie tylko żydów ale i polakow rosjan ogólnie słowia to o tym nie mówią