Muzułmanin kazał Żydowi całować swoje buty. To zdjęcie wywołało burzę w Internecie

Kilka dni temu media społecznościowe obiegło zdjęcie, na którym widzimy żydowskiego chłopca całującego buty swojego kolegi, muzułmanina. 

12-latek został zmuszony do tego upokarzającego czynu przez kolegę z klasy, który od dłuższego czasu go prześladował. Jak przyznali rodzice, to nie był jednorazowy przypadek, czy forma "zabawy". Ich dziecko regularnie było gnębione z powodu pochodzenia. 

Do zdarzenia doszło w Cheltenham Secondary College (Melbourne). Władze szkoły, mimo licznych zgłoszeń aktów prześladowania, nie podjęły żadnych kroków w celu zapewnia bezpieczeństwa 12-latkowi. 

W innej placówce w Melbourne doszło do podobnej sytuacji. 5-latek został napadnięty przez kolegów ze szkoły, którzy zaczęli go wyzywać od "żydowskiego karalucha" i "brudnego Żyda". Oprawcy mieli także naśmiewać się z faktu, iż został on obrzezany. 

Media już określiły te zdarzenia, jako przejaw antysemityzmu. "Żadne dziecko nie powinno być prześladowane tylko ze względu na wiarę, a fakt, że dzieje się to na co dzień, jest wstydliwy i oburzający" - powiedział Dvir Abramowicz, przewodniczący Komisji Przeciw Zniesławianiu B’nai B’rith.

(źródło)

SKOMENTUJ

4×3 =
Leszek 15.10.2019 Super, tak powinno być wszędzie.