Mocne słowa izraelskiego pisarza: "Największym wrogiem Żydów nie jest ani ISIS, ani muzułmanie, a europejska biała cywilizacja"

Tuvia Tenenbom to izraelski dziennikarz, pisarz i reżyser teatralny, który znany jest z kontrowersyjnej książki "Spałem w pokoju Hitlera. Amerykański Żyd jedzie do Niemiec". Już pięć lat temu, w 2014 roku, zabłysnął szokującymi tezami. Dziś je przypominamy. 

W rozmowie z Arielem Segelem przyznał, że nawet w czasach, kiedy ISIS zabija tysiące osób, to nie Państwo Islamskie i nie muzułmanie są największymi wrogami Żydów. Największym wrogiem jest bowiem... europejski, "biały" świat.

"Ci biali ludzie z ich inteligentną i piękną kulturą są tymi, którzy nienawidzą Cię najbardziej. Oni są tymi, którzy zamordowali najwięcej Żydów. Żądza morderstwa wciąż w nich płonie. To gorzka prawda" - przekonywał. 

Mężczyzna nawoływał również do "zapomnienia o muzułmanach", przekonując, że źródło problemu leży gdzie indziej. Jego zdaniem wszystkie arabskie dzieła literackie, mające antyżydowski charakter, tak naprawdę są jedynie przetłumaczone i ich źródła należy szukać w europejskiej, antysemickiej literaturze.

"Kultura białego człowieka, człowieka z Zachodu, jest przerażająca i okropna, jest pogrążona w nienawiści do Żydów" - podkreślił.

SKOMENTUJ

4×6 =
g4r466tfvb. 06.12.2019 Pisarz,to człowiek,mądry-a tu -pierdoły!:(
Polak 05.12.2019 Rasizm żydowski w pełni.