Przełom. Miasto Wuhan wraca do normalnego życia - po 76 dniach blokady

Miasto Wuhan, od którego rozpoczęły się zachorowania wkrótce może wrócić do normalnego funkcjonowania. Mieszkańcy miasta zostali objęci ścisłą kwarantanną na 10 tygodni, łącznie z zakazem opuszczania domu. Miasto zostało zamknięte i zawieszono komunikację publiczną. Mieszkańcy ze zniecierpliwieniem oczekują zniesienia ograniczeń. W ciągu ostatniej doby nie zmarł żaden pacjent zakażony koronawirusem.

Część mieszkańców miasta może opuszczać już własne osiedla dzięki aplikacji, w której mogą uzyskać zielony "Kod zdrowotny".  Kwalifikuje on osobę jako potencjalnie zdrową, jeśli nie mogła mieć kontaktu z osobą zakażaną lub gdy nie przebywała w miejscach, w których mieszkały osoby zakażone. Mieszkańcy na własnych osiedlach byli w kwarantannie prawie trzy miesiące.  

Czas opuszczenia własnego osiedla to na razie tylko kilka godzin dziennie, zamknięto również wszystkie szpitale polowe, wróciły niektóre linie miejskie autobusowe i linie metra. Sklepy i kolejne przedsiębiorstwa wracają do normalnej pracy.

Jak podają oficjalne dane w Wuhan praktycznie nie ma nowych zachorowań koronawirusem od kilku tygodni. Wyjątkiem są wykrywane przypadki bezobjawowe. 8 kwietnia prawdopodobnie zostanie zniesiony zakaz wyjazdu z miasta, szkoły pozostaną zamknięte do 20 kwietnia.

Źródło:

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/najnowsze-fakty/news-wuhan-otwiera-osiedla-rosnie-obawa-o-druga-fale-epidemii-kor,nId,4421425

SKOMENTUJ

6×2 =