Miarka się przebrała? Już nawet Niemcy mają dość, rośnie liczba napadów na muzułmanów

Cierpliwość ma swoje granice. Wszystko wskazuje na to, że coraz więcej Niemców ma już dość imigrantów arabskiego pochodzenia. Policja w ostatnich miesiącach zaobserwowała znaczący wzrost ataków na muzułmanów i islamskie świątynie - podał portal Focus.de.

Jak poinformował serwis, wśród muzułmańskiej części społeczności narasta strach. Kilka dni temu w Berlinie 38-letni Turek został zaatakowany w trakcie modlitwy na jednym z chodników. Mężczyzna najpierw miał być obrażany na tle rasowym, a następnie miało dojść do przemocy fizycznej.

Coraz więcej meczetów otrzymuje też pogróżki. Zaledwie kilka dni temu islamska świątynia w Duisburgu została zamknięta i dokładnie przeszukana po ogłoszonym zagrożeniu bombowym. Podobny los spotkał kilka innych meczetów, w związku z czym policja podjęła decyzję o wszczęciu śledztwa "w sprawie prawicowego tła terrorystycznego". Zdaniem śledczych za wysyłaniem pogróżek stoi terrorystyczna organizacja Combat 18.

Muzułmanie nie ukrywają niezadowolenia z tego stanu rzeczy. "Nasze wezwania do większej ochrony meczetów nie zostały spełnione" - powiedziała w wywiadzie dla Deutsche Welle Nurhan Soykan, rzeczniczka Rady Koordynacyjnej Muzułmanów w Niemczech. "Muzułmanie czują się niepewni. Państwo ma obowiązek podjęcia środków mających na celu budowę zaufania. Nasze współistnienie jest zagrożone, a tym samym nasza demokracja. To nie do przyjęcia" - dodała.

Statystyki za 2018 rok nie są jeszcze dostępne, ale w 2017 roku doszło do 1 075 wykroczeń zidentyfikowanych jako islamofobiczne. 

(źródło)

SKOMENTUJ

1×7 =
Dar3z 03.08.2019 Haha niemcy mają dosyć? Niech razem się kisza
123 01.08.2019 Moze wreszcie smoncza z grozbami?....