Mężczyzna zabarykadował się w muzeum! Groził po arabsku, że "zamieni je w piekło"

W muzeum archeologicznym w Saint-Raphael doszło do nietypowego incydentu. Mężczyzna postanowił zabarykadować się we wnętrzu budynku, znajdującego się na południu Francji (kilkadziesiąt kilometrów od Cannes). Jak podaje AFP, na jednej ze ścian budynku dostrzec można napis w języku arabskim, który brzmi jak groźba.

Według ustaleń śledczych, mężczyzna włamał się do muzeum we wtorkową noc po to, aby zabarykadować się w budynku. Kiedy w środowy poranek około godz. 7:30 na miejsce dotarły służby porządkowe, mężczyzna początkowo nie chciał z nimi pertraktować. Według informacji podanych przez AFP, na jednej ze ścian budynku widocznej z zewnątrz dostrzec można było napis w języku arabskim, który oznacza: 

„To muzeum zamieni się w piekło”

Za sprawą specjalnej jednostki policji RAID, nieproszonego gości udało się aresztować dopiero po godzinie 11. Policja przeszukała budynek i jest na etapie wdrażania czynności śledczych w tej sprawie. Na ten moment nie znamy dokładnych motywów, jakimi kierował się sprawca całego zamieszania. Mężczyzna nie był uzbrojony, ale istnieje szansa, że nie działał sam.

Policja nie podała informacji na temat pochodzenia mężczyzny.

(źródło)

SKOMENTUJ

7-2 =