Merkel szczerze o Państwie Islamskim! Skomentowała nagranie lidera ISIS

Niedawno świat okrążyło nagranie, na którym wystąpił mężczyzna (według Agencji Reutersa) wyglądający jak Abu Bakra al-Baghdadi.

Jak dodaje Reuters: "Jeżeli autentyczność nagrania zostanie potwierdzona, będzie to pierwsze wystąpienie przed kamerą przywódcy tzw. Państwa Islamskiego, od kiedy ogłosił on powstanie samozwańczego kalifatu w 2014 roku".

Według Adel'a Abd al-Mahdiego, premiera Iraku: "Daesh [ISIS] to nie jest mała organizacja, ona jest rozrzucona. Będzie próbować przywrócić swoim bojownikom pewność siebie i przeprowadzać ataki, jak te na Sri Lance". 

Premier uważa, że całe nagranie jest próbą wsparcia bojowników, a "tak zwane Państwo Islamskie pozostaje potencjalnym zagrożeniem na całym świecie, mimo że jego możliwości zostały zredukowane".

To, że Państwo Islamskie utraciło pod koniec marca panowanie nad ostatnią enklawą w syryjskim Baguz wcale nie oznacza, że ISIS zniknie.

Sama Angela Merkel, która na konferencji prasowej w Berlinie spotkała się z irackim premierem uznała, że "nikt nie zakłada, że Państwo Islamskie zniknęło po klęskach militarnych, jakie poniosło w Iraku i w Syrii".

(źródło)

SKOMENTUJ

5-1 =
Legion 09.05.2019 To jej rodzina