Makabryczny mord przez ukamienowanie. Nagranie z egzekucji trafiło do sieci [VIDEO]

Do sieci trafiło nagranie, przedstawiające ukamienowanie muzułmanki, do którego miało dojść w Afganistanie. Sprawę skomentował rzecznik prezydenta. 

Na nagraniu widać rozjuszony tłum, który rzuca w kobietę kamieniami, wykrzykując przy tym "Allahu Akbar" oraz "uderz ją". Muzułmanka stojąca w dole jest wyraźnie przerażona. Na ten moment niewiele wiadomo na temat szczegółów egzekucji, gdyż nikt nie  chce wziąć za nią odpowiedzialności. Pojawiły się liczne głosy, oskarżające talibów, jednak ich rzecznik wszystkiego się wypiera. Zabiullah Mujahid oświadczył, że nagranie jest stare (ma pochodzić z 2015 roku), a ofiarą jest kobieta o imieniu Rokhshana, która została ukamienowana za "cudzołóstwo".

Rzecznik prezydenta oświadczył, że uważa ukamienowanie za zbrodnię przeciwko ludzkości dokonaną w imię islamu i jest "zasmucony" tym, co zobaczył. "Jestem całkowicie zszokowany i zasmucony, tym co zobaczyłem na nagraniu, na którym grupa talibów ukamienowała niewinną kobietę" - podkreślił Sediq Sediqqi.

Afgańska aktywistka Laila Haidari zaprzecza z kolei, jakoby do zdarzenia miało dojść blisko pięć lat temu. Powołując się na własne źródła, przekazała, iż egzekucja miała miejsce kilka dni temu. "Ich brutalność i nienawiść do kobiet, brak jakiegokolwiek podporządkowania się prawu, są wyraźnie widoczne" - dodała. 

Niezależna Komisja Praw Człowieka Afganistanu (Afghan Rights Group) zapowiedziała już, że dokładnie zbada opublikowany materiał w celu poznania szczegółów makabrycznej egzekucji. 

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

2×2 =