Nie, to nie żart. W Londynie pojawiły się billboardy zachęcające białych mieszkańców do sterylizacji

„Wyobraź sobie miasto mniej zatłoczone…zrób coś dla siebie - sterylizuj się! Tak!” to hasło pochodzące z kolorowego i wesołego billboardu, który wraz z początkiem listopada pojawił się na jednej z bardzo ruchliwych ulic Londynu.

Celem kampanii jest walka z przeludnieniem, paraliżami komunikacyjnymi oraz zanieczyszczeniem środowiska, które jak starają się wmówić niektóre media oraz politycy, są winą rdzennych mieszkańców Europy. 

Szokująca w przekazie reklama zawisła nad Holloway Road po to, by zachęcić przede wszystkim białą społeczność miasta do dobrowolnego poddawania się zabiegom sterylizacji, co ma pomóc w zapanowaniu nad przerostem populacji.

Wesołe, barwne grafiki umieszczone obok kontrowersyjnego hasła, przedstawiały tylko i wyłącznie białych ludzi. Brak różnorodności wśród postaci znajdujących się na billboardzie nie pozostawia złudzeń odnośnie tego, do kogo skierowany był cały happening. Zaskakujące było również zestawienie wspomnianych radosnych rysunków z tematyką kampanii, która dla wielu mieszkańców była raczej powodem do przerażenia i konsternacji, niż zachętą do poddania się temu zabiegowi.

Podobne akcje miały miejsce w Portugalii, gdzie ulice miast również zdobią reklamy celebrujące spadający wskaźnik urodzeń.

Billboard nie wszystkim przypadł do gustu - pojawiły się liczne wątpliwości, czy naprawdę chodzi o troskę o dobro Ziemi i jej mieszkańców. Szczególnie, że jeszcze kilka lat temu zachęcano do posiadania większej liczby potomstwa, w związku z procesem starzenia się populacji. Czyżby sytuacja zmieniła się, gdyż władze niektórych państw znalazły sposób na rozwiązanie problemów demograficznych w masowej migracji ludności Bliskiego Wschodu?

(źródło)

SKOMENTUJ

4×3 =