Licealistka odmówiła napisania muzułmańskiego wyznania wiary. Nauczyciel ukarał ją za to oceną niedostateczną

Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych nie przyjrzy się sprawie chrześcijańskiej uczennicy, która odmówiła napisania szahady - muzułmańskiego wyznania wiary. 

Do zdarzenia doszło w La Plata High School (La Plata, Maryland). Licealistka Caleigh Wood została zmuszona przez swojego nauczyciela do wystąpienia przeciwko swojej wierze i wyrecytowania muzułmańskiego wyznania wiary słowami "Nie ma boga prócz Allaha, a Mahomet jest posłańcem Allaha". W tym czasie na lekcjach szeroko omawiano islam.  Jak podaje Clarion project, uczniowie musieli wymieniać zalety islamu i byli przekonywani, iż "wiara większości muzułmanów jest silniejsza niż przeciętnego chrześcijanina".

W programie zajęć znalazły się następujące zagadnienia:

"Islam w sercu jest religią pokojową"
"Dżihad to osobista walka o przywiązanie do islamu, szczególnie dyscyplina duchowa"
"Dla muzułmanów Allah jest tym samym Bogiem, który jest czczony w chrześcijaństwie i judaizmie"
"Mężczyźni zajmują się sprawami kobiet"
"Prawe kobiety są posłuszne"

Wood sprzeciwiła się zadaniom wyznaczonym przez nauczyciela, tłumacząc to tym, że jest chrześcijanką. Nastolatka wierzy, że wyznanie wiary innemu bogowi niż Bogowi chrześcijańskiemu, jest grzechem. 

Władze szkoły nie wyraziły zgody na rezygnację dziewczyny z kursu. Odmowa wykonania kontrowersyjnego zadania wpłynęła jednak na jej ocenę - dziewczyna została ukarana niedostateczną oceną.

Thomas More Law Center (TMLC) w imieniu nastolatki oskarżył szkołę o naruszenie prawa Wood do odmowy wyznawania wiary w inną religię. Sąd orzekł jednak na korzyść islamskiego programu nauczania. Sprawa trafiła do Sądu Najwyższego, który kilka dni temu odmówił jej rozpatrzenia. Prawnicy określili postawę Sądu Najwyższego jako "rozczarowującą". 

"Pod przykrywką nauczania historii lub badań społecznych szkoły publiczne w całej Ameryce promują religię islamu w sposób, który nigdy nie byłby tolerowany dla chrześcijaństwa lub jakiejkolwiek innej religii. Wiele szkół publicznych stało się gorącymi łożami islamskiej propagandy. Nauczanie islamu w szkołach wykroczyło daleko poza podstawową lekcję historii" - podkreślił Richard Thompson z TMLC.

"Nie znam żadnej szkoły, która zmusiłaby muzułmańskiego ucznia do napisania Modlitwy Pańskiej lub Jana 3:16: Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął ale mają życie wieczne" - dodał. 

(źródło)

SKOMENTUJ

9+7 =
Ba 09.11.2019 To sa jakies kpiny chyba?
grzegorz 01.11.2019 W?G islamu wypowiedzenie tej regułki czyni cie islamista , czyli wyzekaz się swojej wiary i przechodzisz na islam zmuszanie w szkole do takiego uczynku pokazuje tylko całkowity idiotyzm i niedoinformowanie nauczyciela
Darek 30.10.2019 Czy To naprawdę się Dzieje ???