Lewica w Anglii chce przyjmować członków ISIS! Nadchodzi zagrożenie dla całej Europy?

Lewicowi politycy w Wielkiej Brytanii wpadli na pomysł, aby usunąć z prawodawstwa brytyjskiego zapisy uniemożliwiające wjazd na teren kraju członkom oraz współpracownikom ISIS, którzy mają podwójne obywatelstwa. W ramach nowej polityki , którą proponują Liberalni Demokraci, rozstrzyganiem spraw byłych terrorystów powracających na wyspy mają zajmować się tamtejsze sądy.

Liberalni demokraci chcą zmiany polityki dotyczącej traktowania bojowników ISIS z podwójnym obywatelstwem, którzy po upadku Kalifatu chcą powrócić na Wyspy. Delegaci partii złożyli już wniosek o to, aby jednostronne prawo zwane mianem „home secretary”, które pozbawia osoby wspierające terrarystów brytyjskiego obywatelstwa, straciło swoją moc.
Według pomysłu tamtejszych liberałów, obywatele UK, którzy przedostali się na Bliski Wschód, aby wspierać ISIS, będą mogli powrócić do Europy po to, by ich sprawy były rozstrzygane przez angielskie sądy.

Poseł Christine Jardine stwierdziła, iż w ten właśnie sposób prawodawcy „przysłużą się bezpieczeństwu narodowemu Brytyjczyków”, ponieważ dzięki temu będzie można badać to, w jaki sposób zapobiec dalszej radykalizacji osób powiązanych z terrorystami.

„Myślę, że może konserwatyści powinni bardziej wierzyć w brytyjski system sądowniczy”- skwitowała lewicowa polityk.

Pomysł nowego ustawodawstwa nie spodobał się konserwatywnym politykom oraz części brytyjskiego społeczeństwa. Sam Minister Bezpieczeństwa, Brandon Lewis, powiedział, że ruch ten „przechyli szalę na korzyść terrorystów”.

Jedną z najgłośniejszych spraw dotyczących powrotów członków Państwa Islamskiego z krajów arabskich (głównie Syrii) była sprawa Shamimy Begum, która jako 15-latka w 2015 roku opuściła rodzinny dom w Londynie, aby przejść szkolenie i wcielić się w szeregi ISIS. Po upadku terrorystów dziewczyna postanowiła wrócić do UK, co spotkało się ze zdecydowanym sprzeciwem konserwatywnych władz i przerażonego społeczeństwa.

(źródło)

SKOMENTUJ

8+3 =