Irańczycy żądają głowy Trumpa! Wyznaczyli ogromną nagrodę

Konflikt na linii USA-Iran coraz bardziej przybiera na sile. Z powodu śmierci irańskiego generała Kasema Sulejmaniego, który zginął w piątek podczas amerykańskiego ataku powietrznego, Irańczycy postanowili rozpocząć zbiórkę pieniędzy na nagrodę dla osoby, która zabije prezydenta Donalda Trumpa.

W trakcie pochodu żałobnego, jeden z organizatorów wezwał opłakujących śmierć generała do wpłacania 1 dolara. Celem zbiórki jest uzbieranie 80 milionów dolarów, które trafią do tego, kto pomści śmierć Sulejmaniego.

W wyniku ataku przeprowadzonego przez amerykańskie siły zginął również dowódca irackiej milicji, Abu Mahdi al-Muhandis. Jak przyznał szef irańskiej dyplomacji, Stany Zjednoczone zapłacą również za to i poniosą konsekwencje. 

Donald Trump nie pozostał dłużny. Na Twitterze oświadczył, że jeśli tak się stanie, Stany Zjednoczone nie będą miały oporów, aby zniszczyć miejsca ważne dla Iranu. Na uwadze mają aż 52 cele. 

Reakcja internautów była natychmiastowa - furorę w sieci robi wpis, porównujący "wartość" Trumpa do... wartości młodego piłkarza Kyliana Mbappe: "według Ryana Fourniera, Iran zaoferował nagrodę w wysokości 80 milionów dolarów za głowę prezydenta USA, co oznacza że Donald Trump jest warty o 120 milionów dolarów mniej od Kyliana Mbappe". 

(źródło)

SKOMENTUJ

9+3 =