Kim Dzong Un - co dzieje się z przywódcą Korei Północnej? Najnowsze zdjęcia zadają kłam plotkom o śmierci

Co dzieje się z przywódcą Korei Północnej - Kim Dzong Unem? Ostatnie informacje na jego temat pojawiły się, gdy urzędnik amerykańskiego rządu stwierdził, że Kim Dzong Un znajduje się w krytycznym stanie po niedawno przebytej operacji. Niektóre media sugerowały nawet, że Koreańczyk nie żyje. Najnowsze zdjęcia rozwiewają wątpliwości - Dzong Un żyje. 

Kim Dzong Un pojawił się 1 maja na ceremonii otwarcia fabryki nawozów w mieście Sunchon. "Najwyższy przywódca KRLD Kim Dzong Un przeciął wstęgę podczas inauguracji działalności fabryki nawozów fosforowych w Sunchon - podała KCNA - Uczestniczył w ceremonii otwarcia, a kiedy się pojawił, wszyscy obecni krzyknęli gromkie hura" - podała Koreańska Centralna Agencja Prasowa. 

Skąd plotki o złym stanie zdrowia lidera Korei Północnej?

15 kwietnia miały miejsce obchody urodzin dziadka Kim Dzong Una, na których przywódca był nieobecny. Wywołało to spekulacje na temat stanu jego zdrowia. Co ciekawe, 4 dni wcześniej był on widziany na spotkaniu rządowym.

Internetowa gazeta z siedzibą w Korei Południowej – Daily NK, skupia się na przekazie doniesień z Korei Płn. Według niej, Kim Dzong Un 12 kwietnia przeszedł operację serca. Po kilku dniach jego stan miał się poprawić, a większość zespołu medycznego powróciła do Pjongjangu. Część lekarzy została, aby nadal nadzorować stan zdrowia swojego przywódcy.

Jak poinformował rząd Korei Południowej, doniesienia te są sprawdzane i na razie nie można ich potwierdzić. Z kolei anonimowe źródła z Seulu twierdzą, iż stan przywódcy Korei Północnej nie jest poważny.

To nie pierwszy raz, kiedy Kim Dzong Un znika z widoku publicznego. W 2014 roku zniknął na ponad miesiąc. Po powrocie przywódca prezentował się z laską. Wywiad Korei Południowej kilka dni później poinformował, że według uzyskanych danych, mężczyzna przeszedł zabieg usunięcia torbieli z kostki.

Opublikowane zdjęcia nie uspokoiły opinii publicznej. Komentatorzy podkreślają, że mężczyzna jeździł wózkiem golfowym, a na jego ręce widoczne są ślady sugerujące, że Kim Dzong Un niedawno przeszedł zabieg medyczny. 

Czy obecne doniesienia rzeczywiście są prawdziwe?

Źródło

SKOMENTUJ

6+5 =