Kidawa-Błońska wzywa do bojkotu wyborów! Kontrkandydaci: "Pozwoliła się złamać Kaczyńskiemu"

Małgorzata Kidawa-Błońska ogłosiła dzisiaj, iż zawiesza swoją kampanię wyborczą. Dodatkowo w emocjonalnym wpisie na Facebooku wezwała obywateli do bojkotu wyborów prezydenckich. Żaden z kontrkandydatów nie poparł apelu polityk. 

Kandydatka na prezydenta opublikowała na Facebooku list otwarty, w którym podkreśliła, że zaplanowane na 10 maja wybory nie powinny się odbyć. "Zagrożone jest życie, zdrowie oraz byt Polek i Polaków" - zaznaczyła dodając, że w tej chwili nie ma nic ważniejszego od walki z koronawirusem. "Apeluję do wszystkich, wyborców, aby nie uczestniczyli w wyborach 10 maja 2020 roku. Jeśli nie można inaczej niech odpowiedzią na nieodpowiedzialność władzy będzie powszechny bojkot" - napisała. 

Kidawa-Błońska zaapelowała również o wsparcie do swoich kontrkandydatów, jednak oni pozostali, delikatnie mówiąc, sceptyczni. 

Na Twitterze odpowiedział jej Szymon Hołownia: "Przykre, że Małgorzata Kidawa-Błońska pozwoliła się złamać J. Kaczyńskiemu, tracąc nadzieję na możliwość przesunięcia daty wyborów i na to, że jej kandydatura ma sens. Szanuje tę decyzję, ale to nie od kandydatów powinno się wymagać rezygnacji ze startu, a od władzy rezygnacji z wyborów 10.05".

Wpis Hołowni. 

Zdaniem Krzysztofa Bosaka "apel jest niemądry i tylko pogłębia konflikt polityczny". Podkreślił także, że odpowiedzialność za przeprowadzenie wyborów spoczywa na władzy, a nie na opozycji. Kandydat Konfederacji zapowiedział, że nie ma szans na to, aby przyłączył się do tego apelu.

Wpis Bosaka

Sceptycznie do pomysłu podchodzi również Władysław Kosiniak-Kamysz. Jego zdaniem każdy ma prawo do własnych inicjatyw, jednak on zamiast zajmować się wyborami, w tej chwili woli skupić się na działaniu. Jak zaznaczył, aktualnie pracuje nad poprawkami do tarczy antykryzysowej dla pracowników i przedsiębiorców. Rzecznik PSL dodał, że "jeśli Małgorzata Kidawa-Błońska chce, może się wycofać z wyborów". "Zdaniem prezesa dziś jest czas na działanie, a nie na apele na Facebooku" - zaznaczył Miłosz Motyka. 

(źródło)

 

SKOMENTUJ

5-1 =
Huku 29.03.2020 Nie nie nie, ona to zrobiła z pełną świadomością. Dobrze wiedzą że po ostatnich mądrosciach nie ma szans. Będzie następny kandydat.