Karuzeli absurdu ciąg dalszy. Nieporadność imigrantów to wina... Szwedów

Migranci z krajów Bliskiego Wschodu i Afryki przybywający do Szwecji nie są samowystarczalni z winy rdzennych mieszkańców tego kraju. Według dyrektora Przemysłu i Handlu Miasta Malmo Szwedzi są uprzedzeni do uchodźców, dlatego ci nie asymilują się ze społeczeństwem.

Wypowiedź, której autorem był Fadi Bakarat to odpowiedź na opublikowane ostatnio badania Szwedzkiego Forum Przedsiębiorczości. Wyniki prac członków organizacji ukazują, że 50% przybywających do naszego zamorskiego sąsiada imigrantów osiąga samowystarczalność w podstawowych dziedzinach życia dopiero 12-13 lat po przybyciu do Szwecji, o ile osiąga ją w ogóle. Największy odsetek zaliczanych do tej grupy, to osoby przybyłe z Bliskiego Wschodu i Afryki. Oznacza to, że przez kilkanaście lat żyją oni z dotacji rządowych, czyli z pieniędzy podatników.

Fadi Bakart postanowił odnieść się do wynikowy raportu na antenie jednej ze szwedzkich stacji telewizyjnych. Mężćzyzna broniący polityki otwartych ramion winą za brak dostosowania się i nieporadność imigrantów obarczył rdzennych obywateli państwa. Szwedzi jego zdaniem „świadomie i nieświadomie” są uprzedzeni do imigrantów, dlatego nie chcą zatrudniać ich w swoich przedsiębiorstwach. 

Zdaniem Bakarat największym problemem Szwedów z imigrantami jest to, że nie potrafią oni „dostosować swojego podejścia do ludzi, którzy przybywają do ich kraju”. Zgodnie z dalszą narracją dyrektor, Szwedzi oprócz łożenia na utrzymanie uchodźców powinni płacić również za edukację w rodzimym języku przybyszy. Ograniczenia imigrantów wynikają bowiem z tego, że zmusza się ich do nauki w języku szwedzkim.

Dla Bakarat także brak wykształcenia imigrantów nie powinien być powodem dla którego można odmówić ich zatrudnienia. Uważa on, że szwedzcy pracodawcy powinni zmienić „sposób w jaki odnoszą się do posiadanej przez przybyszy wiedzy specjalistycznej i tego, jak ją postrzegają”, nawet jeśli brak wiedzy koliduje z wymaganiami konkretnego stanowiska. 

Źródło

Źródło

SKOMENTUJ

5+7 =