Kampania przeciwko zakłamywaniu historii. Przy drodze do Auschwitz stanął wymowny billboard

Nieopodal muzeum martyrologii w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau, przy drodze prowadzącej do bram piekła, w którym życie straciły miliony niewinnych ludzi, stanął billboard o niezwykle wymownej treści.

Reklama w wyraźny sposób uświadamia, kto naprawdę stoi za tym ogromnej skali ludobójstwem, a internauci z Polski są zachwyceni kampanią.

O tym, że transparent pojawił się w okolicach Auschwitz, dowiedzieliśmy się z profilu w mediach społecznościowych prowadzonego przez Młodzież Wszechpolską. Tablica ma być on odpowiedzią, na krzywdzące dla Polski i przekłamane informacje na temat historii II Wojny Światowej, które od kilku lat pojawiają się w zagranicznych mediach, a w ostatnim roku zdecydowanie przybrały na mocy.

Billboard oprócz wskazywania drogi informuje wyraźnie, kto stoi za budową obozu, oraz kto odpowiedzialny jest za ludobójstwo, które miało tam miejsce niemal co dnia przez kilka długich lat.

Auschwitz-Birkenau, to zespół niemieckich obozów koncentracyjnych, symbol Zagłady Polaków oraz Żydów, ale także innych mniejszości etnicznych takich jak m.in. Romowie. Określany mianem „fabryki śmierci” kompleks działał w latach 1940- 1945, a billboard, który pojawił się niedawno ma ukrócić stosowanie przez opinie publiczną, nieprawdziwego i krzywdzącego dla Polaków określenia „polskie obozy śmierci”. Cała akcja jest nawiązaniem do inicjatywy podjętej w sieci pod nazwą „#GermanDeathCamps”.

SKOMENTUJ

2+5 =